Na sygnale

BYŁ AGRESYWNY, CHCIAŁ WKOPAĆ BRATA

Wciąż nie brakuje kierujących, którzy decydują się na jazdę nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Są również i tacy, którzy wsiadają za kierownicę mimo prawomocnego zakazu sądowego czy też znajdując się pod działaniem alkoholu. Tego typu zachowania swój finał mają w sądzie.

W minioną środę, 22 maja, policjanci Wydziału Prewencji patrolując Żuromin zwrócili uwagę na kierującego motocyklem, który w ich ocenie jeździł za szybko. Mężczyzna został wylegitymowany. Nie zgodził się jednak na badanie zawartości alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. Okazało się, że mężczyzna podał dane osobowe brata. Jak się okazało 29-latek nie posiadał prawa jazdy, które uprawnia go do kierowania motocyklem. Na koncie żurominianina widniał także prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna stał się agresywny odmawiając kolejny raz badania stanu trzeźwości. Pobrano mu krew do badań.  

Konsekwencją zachowania 29-latka będzie poinformowanie sądu o popełnionym przez niego przestępstwie i wykroczeniu. Czynności w tej sprawie prowadzi żuromińska policja. Mężczyźnie grozi do lat 5 więzienia.

Źródło: KPP Żuromin, asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.