Informacje

CBA PRZEŚWIETLA KWIECIŃSKIEGO

CBA analizuje działalność prezesa Żuromińskich Zakładów Komunalnych Wojciecha Kwiecińskiego. Sprawa dotyczy prowadzenia przez niego – mimo zajmowania kierowniczego stanowiska – prywatnej działalności gospodarczej.

Jak wynika z oświadczeń majątkowych Kwieciński prowadzi działalność P.H.U. „Protech” (dystrybucja i serwis urządzeń fiskalnych i innych wspomagających prowadzenie działalności gospodarczej ). Informację o tej działalności wpisywał w oświadczenia majątkowe od 2019r. kiedy powołano go na stanowisko wiceprezesa ŻZK po odwołaniu Marka Janusza. Już jako prezes spółki oświadczenie majątkowe złożył 29.10.2021r.(tego dnia złożył również ośw. jako kończący pracę wiceprezes), również ujmując prowadzenie firmy.

– Uprzejmie informujemy, że od 23 listopada 2021 r. CBA prowadzi kontrolę przestrzegania art. 4 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, przez wiceprezesa Zarządu ds. Technicznych Żuromińskich Zakładów Komunalnych sp. z o. o. Kontrola obejmuje lata 2019-2021. Planowy termin zakończenia postępowania przypada na koniec lutego 2022 r. Zgodnie z ustawą o CBA postępowanie kontrolne może być przedłużone o kolejne 6 miesięcy. Na tym etapie są to wszystkie informacje, które mamy do przekazania w tej sprawie -informuje nas Wydział Komunikacji Społecznej z Gabinetu Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Jak to się stało, że nikt – kto ma obowiązek analizować pod względem prawnym składane oświadczenia majątkowe podległego mu
kierownika czy prezesa – nie zauważył, że osoba pełniąca funkcję kierowniczą w miejskiej spółce co rok wykazuje prowadzenie takiej działalności prywatnej, z której czerpie dochód, choć zabrania tego ustawa? Co w tej sprawie ma do powiedzenia sam prezes i burmistrz Aneta Goliat? Postaramy się wyjaśnić sprawę wkrótce.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Pan Prezes nie wiedział. Ojej!. Przecież to podstawowa wiedza jaką powinien posiadać każdy dyrektor. Wiem że Pan prezes ma prawo jazdy i jeździ samochodem zatem przypominam, na czerwonym świetle stajemy samochodem, a na zielonym ruszamy. Na pasach przepuszczamy pieszych

  • Kierownik jednostki organizacyjnej gminy składa oświadczenie majątkowe (wójtowi) burmistrzowi. Wójt, burmistrz jako podmiot do którego złożono oświadczenie dokonuje analizy danych złożonych w oświadczeniu. Podmiot dokonujący analizy oświadczeń majątkowych w terminie do dnia 30 października każdego roku PRZEDSTAWIA RADZIE GMINY informację o:
    1)osobach, które nie złożyły oświadczenia majątkowego lub złożyły je po terminie;
    2)nieprawidłowościach stwierdzonych w analizowanych oświadczeniach majątkowych wraz z ich opisem i wskazaniem osób, które złożyły nieprawidłowe oświadczenia;
    3)działaniach podjętych w związku z nieprawidłowościami stwierdzonymi w analizowanych oświadczeniach majątkowych.

  • Co w tej sprawie ma do powiedzenia rada i burmistrz. Według mnie do dymisji się nie podda , ale do czasu wyjasnienia powinien być zawieszony , bo jego podpisy i decyzje mogą być podważone.