Informacje

CHCĄ GRAĆ W ORKIESTRZE

Za nieco ponad dwa tygodnie minie rok, odkąd w Siemiątkowie działa Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Jej członkowie są pełni energii i chcą uczyć się grania.
Członkowie orkiestry po koncercie w kościele
fot. MR

Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Siemiątkowie powstała dokładnie 3 lutego 2020 roku. Założycielem orkiestry jest wójt gminy Siemiątkowo Piotr Kostrzewski, kapelmistrzem natomiast Dariusz Szczesiak, kapelmistrz orkiestr dętych w Lutocinie i Lubowidzu.

– Sprzęt muzyczny został zakupiony z gminnego funduszu sołeckiego oraz budżetu gminnego. Nabór członków do orkiestry dętej został przeprowadzony głównie spośród młodzieży szkolnej, ze Szkół Podstawowych w Łaszewie oraz Siemiątkowie – informuje naszą redakcję sekretarz gminy Mirosław Różański.

Członkowie gminnej orkiestry spotykają się dwa razy w tygodniu, by ćwiczyć naukę gry i kolejne nowe utwory. Obecnie orkiestra liczy 18 członków grających. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia odbył się pierwszy koncert kolęd w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Kazimierza w Siemiątkowie, podczas którego orkiestra zaprezentowała się w świątecznym repertuarze właśnie przed parafianami. Ich występ bardzo się spodobał, więc muzykanci zostali nagrodzeni gromkimi brawami, zarówno od sprawującego msze księdza, jak i wiernych.

Tym samym gmina Siemiątkowo dołączyła do gmin, które mają własną orkiestrę.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.