Na sygnale

CHCIAŁ RATOWAĆ KOLEGĘ…WRĘCZAJĄC ŁAPÓWKĘ

W ubiegłą środę żuromińscy policjanci uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach „Prędkość”. Kontrole prowadzono m.in. w Krzeczanowie w gm. Siemiątkowo.

Jeden z pojazdów minął patrol, po czym gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze zmierzyli, że w obszarze zabudowanym jechał 89 km/h. Szybko ruszyli za sprawcą wykroczenia i zatrzymali go.

W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn. Kierowca, 30-letni mieszkaniec powiatu płońskiego, był poszukiwany do odbycia 50 dni kary pozbawienia wolności wyznaczonej przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Okazało się również, że nie posiadał prawa jazdy, gdyż ono zostało mu zatrzymane 2018 roku za jazdę pod wpływem alkoholu. I na tym się nie skończyło. Alkomat pokazał u niego 2,3 promila alkoholu w organizmie….

Mężczyzna został zatrzymany, ale podczas czynności z nim wykonywanych na miejscu kontroli do rozmowy włączył się zaniepokojony losem kolegi pasażer toyoty, 32-letni obywatel Ukrainy, który od kilku lat przebywa w Polsce. Mężczyzna … postanowił przekupić policjantów wręczając im 1200 złotych, aby mundurowi odstąpili od czynności i pozwolili im odjechać.

-32-latek został również zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej. W związku z tym, że obaj mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.W czwartek 30-latek usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości za który grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Po zakończeniu czynności z prokuratorem 30-latek przewieziony został do Zakładu Karnego celem odbycia kary. Odpowie również przed sądem za przekroczenie prędkości i kierowanie bez uprawnień. Tego samego dnia także 32-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji, za który grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Również odpowie przed sądem za swoje występki – informuje rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.