Na sygnale

Chciał sam zatrzymać samochód, został potrącony

Nieodpowiedzialne i niedopuszczalne zachowanie uczestników zdarzenia drogowego skończyło się niegroźnym urazem pieszego. Konsekwencje poniósł pieszy i kierujący samochodem.

W miniony czwartek (16.03) wieczorem dyżurny żuromińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez kierującego samochodem, który odjechał z miejsca zdarzenia. Na miejsce zdarzenia skierowany został patrol ruchu drogowego. Poszkodowany w zdarzeniu został 50-letni mężczyzna. Uskarżał się na ból nadgarstka ręki, miał otarcia naskórka twarzy. Mężczyźnie udzielono pomocy, a następnie karetką odwieziono do szpitala.

Zanim jednak poszkodowany odjechał karetką do szpitala, policjanci ustalając przebieg zaistniałej sytuacji ustalili, że chwilę przed zdarzeniem przez Konopaty miało przejeżdżać z nadmierną prędkości bmw. Poirytowany zachowaniem kierowcy bmw 50-latek postanowił osobiście zainterweniować i zwrócić uwagę kierowcy. Wszedł na ulicę i przy użyciu latarki chciał zatrzymać bmw. Kierujący zatrzymał się przed pieszym. Po wymianie zdań postanowił ominąć mężczyznę, co niestety się nie udało. 50-latek został potrącony.

Jeden z policjantów kojarzył osobowe bmw, wskazując na miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Okazało się, że samochodem kierował 19-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego. Był trzeźwy. Młodzieniec wyjaśnił policjantom okoliczności tego zdarzenia, przyznając się do swojego zachowania na drodze.

Następnego dnia 50-latek opuścił szpital i wrócił do domu. Policjanci wyciągnęli konsekwencje od obu uczestników zdarzenia. Pieszy ukarany został mandatem za utrudnianie ruchu, natomiast kierujący bmw ukarany został za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

źródło: asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.