Informacje Wydarzenia

CHOPIN NA ŁAZACH TO JUŻ TRADYCJA

Już po raz trzeci w parku krajobrazowym Dolina Wkry w Łazach odbył się festiwal „Chopin en vacances”, który z roku na rok ma coraz więcej fanów.

Na samym początku pomysłodawca tego festiwalu prezes fundacji „Ziemia Dobrzyńska” Michał Korsak przybliżył zebranym ideę promowania twórczości dzieł Fryderyka Chopina oraz historię współpracy z lubowidzkim samorządem, który już po raz trzeci był współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Festiwal na samym początku gościł we dworach i ruinach zamków, trzy lata temu do jego pełnej nazwy dodano także „krajobrazach Polski”- ze względu na Łazy.

– Myślę, że jest to jedyny światowy koncert pianistyczny w lesie- mówił Michał Korsak. – Jest to niezwykłe miejsce- mówił  o Łazach. Korsak podkreślał wielkie zaangażowanie burmistrza Krzysztofa Ziółkowskiego w organizację festiwalu oraz wspaniałą współpracę ze wszystkimi pracownikami magistratu.

Dzieła Chopina na leśnej scenie w Łazach zagrali Eryk Ploplis i Jakub Kuszlik. Pierwszy z nich specjalnie na życzenie publiczności na sam koniec wykonał świetny bis. Uczestnicy nagrodzili go za to wielkimi brawami.

Po koncercie w imieniu władz gminy Lucyna Kowalska i Anna Krajewska wręczyły artystom oraz pomysłodawcom festiwalu kwiaty. Festiwal zakończył się wspólnym piknikiem pod gołym niebem. Frekwencja był naprawdę duża.

Kacper Czerwiński

Fot. UMiG Lubowidz/ KC

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • frekwencja jak na Żuromin zawrotna, mam nadzieję, że w niebieskim namiocie nie dawali piwa i kiełbasek.