Informacje

CICHOLSKA MÓWIŁA O RZĄDOWYM WSPARCIU

Poseł Anna Cicholska zorganizowała konferencję prasową dotyczącą rządowych funduszy, które trafiły do samorządów. Mówiono też o strefie ekonomicznej.

Konferencja prasowa posłanki Prawa i Sprawiedliwości odbyła się we wtorek, 18 maja przed Żuromińskim Centrum Kultury. Razem z poseł Anną Cicholską wzięli w niej udział burmistrz Żuromina Aneta Goliat oraz kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Kamil Cupał. Jej głównym tematem były rządowe środki, które trafiły do naszych samorządów.

– Chcę państwu przedstawić jak duże fundusze rządowe zostały skierowane do miasta, gmin i powiatu żuromińskiego- mówił posłanka. Generalnie rzecz ujmując o większości dofinansowań pisaliśmy już na naszych łamach. Informowaliśmy jakie środki otrzymały samorządy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (oraz o kontrowersjach przy podziałach), a także o środkach z Funduszu Dróg Samorządowych. Nie pisaliśmy jedynie o dotacji, którą na wymianę sufitu w sali kinowej otrzymało ŻCK (o tym w kolejnym numerze). Konferencja była przeznaczona również dla mediów regionalnych, które nie zawsze informują o wszystkich istotnych wydarzeniach związanych z naszym powiatem, dlatego nie dziwi jej tematyka. Z drugiej strony… każda pliszka swój ogonek chwali.

Podczas konferencji prasowej parlamentarzystka nie szczędziła pochwał burmistrz Anecie Goliat.- Pani burmistrz jest przykładem takich dobrych praktyk współpracy samorząd-rząd- mówiła.

Podkreślała także zaangażowanie kierownika ARiMR Kamila Cupała. – Bardzo często dzwoni do mnie kierownik Kamil Cupał, że to są zapomniane tereny- dodała.

Za współpracę i zaangażowanie posłance Cicholskiej dziękowała Aneta Goliat. – Nie zdarza się co dzień, a właściwie bardzo rzadko, że posłowie, którzy zostali wybrani z naszego terenu w tak aktywny sposób interesowaliby się naszymi problemami – podkreślała burmistrz.- Dzisiaj każde pieniądze dla samorządu są mile widziane- dodała.

Ważnym tematem, który został poruszony podczas wtorkowej konferencji była żuromińska strefa ekonomiczna, która jak widać cały czas stoi pusta (nie licząc maszyn rolniczych uprawiających ziemię). Burmistrz Aneta Goliat poinformowała, że dzięki poseł Annie Cicholskiej wzięła udział w spotkaniu w Ministerstwie Rozwoju. Posłanka wyjaśniła, że poszczególni ministrowie są poinformowani, iż Żuromin posiada grunty przeznaczone pod inwestycje. Mają trzymać rękę na pulsie i pomóc w znalezieniu potencjalnego inwestora.

Kacper Czerwiński

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • a posłowie PO nic, kompletnie nic nie zrobili, Senator PSL wybudował ogromne kompleksy kurników lub chlewni czyli zafundował odór i zarazę.

  • Ciekawszy temat, jak zarejestrować się w Żurominie do lekarza
    1.Mieć kogoś znajomego w rejestracji
    2. ta osoba widzi czy jego znajomy dzwoni i odbiera w pierwszej kolejności znajomka
    3. Jest zarejestrowana
    Koooooniec