Na sygnale

CO SIĘ WYDARZYŁO W MOJNOWIE?

W poniedziałek, 17 stycznia, w jednym z domów w Mojnowie w gm. Lutocin interweniowała policja. Do szpitala w Płocku trafił 10-letni chłopiec.
fot.AO

Najprawdopodobniej w domu, w którym, jak ustaliliśmy, mieszka 10-latek wraz z dziadkami i matką doszło do jakiegoś nieporozumienia rodzinnego.

– Policja otrzymała zgłoszenie kilka minut po godz. 14.00., zgłoszenie o potrzebie naszej interwencji w domu, gdzie doszło do nieporozumienia między matką a synem, na tle wychowawczym – mówi rzecznik policji w Żurominie mł. asp. Tomasz Łopiński. W trakcie interwencji policji okazało się, że 10-latek wymaga udzielenia pomocy medycznej. Przyjechała karetka, ale lekarz po zbadaniu dziecka zdecydował, że chłopiec musi zostać przewieziony do szpitala w Płocku.

Jak tłumaczy rzecznik, sprawa jest delikatna. – Trwają czynności, które mają na celu wyjaśnić przyczyny, okoliczności tego nieporozumienia rodzinnego, do którego doszło w domu – mówi Łopiński. Sprawa jest konsultowana z prokuratorem, który będzie mógł określić to, co się stało. Niestety, matka w trakcie interwencji znajdowała się pod działaniem alkoholu. Policja odstąpiła więc od wyjaśnień na miejscu, a wszelkie czynności i przesłuchania zaplanowano na dziś. Nie udało nam się jeszcze dowiedzieć co ustalili śledczy.

– Myślę, że dzisiejszy dzień przyniesie nam więcej informacji, wszyscy ochłoną i będą mogli racjonalnie opowiedzieć o tej sytuacji. Na chwilę obecną nikt nie usłyszał zarzutu w sprawie. To sprawa rodzinna, którą należałoby szczegółowo wyjaśnić między członkami rodziny, do konkretnie jakiego nieporozumienia między nimi doszło, kto w nim uczestniczył, czy są naoczni świadkowie – mówił dziś przed południem rzecznik. Jak dodał, opiekę nad chłopcem jako rodzina zastępcza sprawują dziadkowie, którzy także mieszkają w tym domu.

Jak podał nam mł. asp. Tomasz Łopiński, chłopiec jeszcze tego samego dnia wieczorem opuścił płocki szpital, nie miał większych obrażeń.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.