Edukacja

CORAZ BLIŻEJ GRECKICH PRAKTYK

17 maja w godzinach popołudniowych 30 uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie wraz z rodzicami podpisało umowy dotyczące planowanego wyjazdu na zagraniczne praktyki w ramach Programu Erasmus+.

Podczas spotkania ważne informacje na temat wyjazdu do Grecji przekazał dyrektor szkoły Wojciech Smoliński. Opowiedział o samym programie Erasmus, który szkoła już realizuje, a który teraz w ramach akredytacji będzie realizowała aż do 2027r. Szkolny wniosek został bardzo wysoko oceniony.

Jak podkreślił pan dyrektor, uczniowie mają w nim zapewnione wszystko, w tym m.in. wyżywienie i kieszonkowe. Nie ponoszą żadnych kosztów związanych z przejazdem, zakwaterowaniem, czy innymi zajęciami organizowanymi w Grecji.

Dyrektor zaznaczył, że projekt jest bardzo cennym doświadczeniem dla uczniów. Pozwoli im nabyć nowe kompetencje. Uczestnicy staży dostaną certyfikaty, które honorowane będą zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na pewno podszkolą też znajomość języka angielskiego, z którego – by dostać się do projektu – musieli zdać test.

Spotkanie miało charakter organizacyjny. Najpierw rodzice spotkali się z opiekunami, którzy będą brali udział w  praktykach- panią Renatą Sękowską, panią Magdaleną Radzimską i panem Marcinem Krasińskim. Przekazano im wskazówki i informacje niezbędne do prawidłowego przygotowania dzieci do wyjazdu.

Do Grecji szkolić się z organizacji kolejnych mobliności udadzą się również dyrektor i wicedyrektor.

Pobyt w Grecji to nie tylko nabywanie doświadczenia podczas staży w tamtejszych firmach czy podczas zajęć, ale również poznanie odmiennej kultury, wypoczynek, zwiedzanie w czasie wolnym i niezapomniane wrażenia, jakie zostaną w pamięci na zawsze.

Wyjazd zaplanowany jest na 29 maja.

Agnieszka Makuszewska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.