Informacje

CZACHOROWSKI OBJĄŁ KOMENDĘ

W piątek 15 października w sali konferencyjnej żuromińskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji mianowania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie mł. insp. Zbigniewa Czachorowskiego.
Fot. KPP Żuromin

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Dariusz Krzesicki, w obecności kadry kierowniczej żuromińskiej komendy i pracowników cywilnych, a także zaproszonych gości wręczył mł. insp. Zbigniewowi Czachorowskiemu rozkaz o mianowaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie. Zastąpił on insp. Witolda Lemańskiego.

Mł. insp. Zbigniew Czachorowski ma 50 lat. Ze służbami mundurowymi jest związany od blisko 30 lat, a swoją służbę od samego początku pełnił na rzecz sierpeckiej komendy Policji, gdzie zdobywał zawodowe doświadczenie między innymi jako dzielnicowy, asystent dochodzeniowo-śledczy, a także jako Komendant Komisariatu Policji w Mochowie, czy też jako Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

Decyzją Kierownictwa Garnizonu Mazowieckiego od stycznia 2019 roku piastował stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu. Z kolei decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu 12 lipca br. powierzone mu zostały obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie.

Komendant Zbigniew Czachorowski za swoje zaangażowanie w prawidłowe wykonywanie codziennych obowiązków był nagradzany odznaczeniami państwowymi i resortowymi. W 2012 roku postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał srebrny medal „Za długoletnią służbę”, a w 2019 roku otrzymał srebrną odznakę „Zasłużony Policjant”.

Zabierając głos nowy komendant żuromińskiej komendy podziękował Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego za obdarzenie jego osoby zaufaniem oraz zapewnił, iż swoim zaangażowaniem i doświadczeniem uczyni wszystko, aby mieszkańcy powiatu żuromińskiego czuli się bezpiecznie.

W uroczystej zbiórce brali udział władz samorządowych miasta i powiatu żuromińskiego. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli służb współpracujących w zakresie bezpieczeństwa. Wszyscy oni złożyli Czachorowskiemu gratulacje i życzenia.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.