Wydarzenia

CZERWCOWE SPOTKANIE KLUBU KSIĄŻKI

17 czerwca po dłuższej przerwie spotkał się w końcu w żuromińskiej bibliotece Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych.
fot. PMBP

Po kilku tygodniach przerwy spowodowanej  zamknięciem placówki znów zaczęła ona funkcjonować. I zaczął działać skupiony wokół niej Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze po „odmrożeniu” spotkanie zorganizowano przy zachowaniu odpowiednich procedur i wytycznych związanych z zachowaniem bezpieczeństwa w trudnym czasie.

–  Miło nam jednak było spotkać się, aby podyskutować o przeczytanej książce.  Tym razem była to książka Donalda Antrima – „Głosujcie na pana Robinsona i lepszy świat”. Cytując za „Lubimyczytać.pl”, książka ta to : „Groteskowa powieść, której akcja toczy się na amerykańskiej prowincji. W miasteczku doszło do spektakularnej egzekucji burmistrza, wszystkie szkoły zostały zamknięte, a mieszkańcy spędzają czas na budowaniu zasiek wokół domów i spotkaniach w klubie rotarian. Narrator powieści, Pet Robinson, nauczyciel zafascynowany praktykami Inkwizycji, postanawia założyć szkołę we własnym domu i wystartować w wyborach. Surrealny świat jak z koszmarnego snu w wielu aspektach niepokojąco przypomina ten, który dobrze znamy. W prozie amerykańskiego pisarza uderzają literacka wyobraźnia, giętkość języka, czarny humor. To pierwsze polskie wydanie powieści Antrima. W Stanach Zjednoczonych ukazała się ona w 1993 roku i dziś jest już klasyką.” – opowiadają  nam członkinie klubu.

Jak zgodnie stwierdziły uczestniczki spotkania, książka przypadła im do gustu, choć wywołała dość burzliwą dyskusję, w czasie kiedy nasz kraj sam przygotowuje się do wyborów prezydenckich.

– Książkę czyta się lekko, aczkolwiek tematyka wywołuje pewien wewnętrzny sprzeciw i grozę-  dodają członkinie klubu. A według jednej z klubowiczek opowiedziana w książce historia kojarzy się jej z książkami Orwella czy też Kafki.
AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.