Informacje

CZY BIEGACZE SIĘ DOCZEKAJĄ?

Miał być w listopadzie, ale go odwołano. Miał być w grudniu, też się nie odbył. Czy uda się jeszcze przeprowadzić VI Bieg o Puchar Wójta Gminy Siemiątkowo?
Bieg z 2019r.
fot. AO

Pandemia nie odpuszcza, a co za tym idzie co chwilę krzyżuje ludziom różne szyki. W Siemiątkowie po raz VI miał się w listopadzie odbyć bieg o puchar wójta. Impreza biegowa, choć przeprowadzana w tej gminie od kilku lat właśnie późną jesienią i czasem w deszczowej aurze, przyciąga co roku rzesze biegaczy nie tylko z powiatu żuromińskiego. Biegają tu zawodnicy z Łodzi, Ciechanowa, Płocka, Lidzbarka, Brodnicy, Włocławka, Warszawy czy Rypina. Biegają też mieszkańcy powiatu.

Niestety, w zeszłym roku z powodu wprowadzonych zakazów najpierw 21 listopada nie można było przeprowadzić zawodów, więc przełożono je na 12 grudnia. W grudniu jednak wprowadzono kolejne obostrzenia, więc znów zmieniono termin sportowej rywalizacji, tym razem na 2 stycznia. W związku z ogłoszeniem przez ministra zdrowia tzw. narodowej kwarantanny od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku i podtrzymania zakazu organizowaniu imprez sportowych w zakresie biegania organizatorzy VI Biegu o Puchar Wójta Gminy w Siemiątkowie podjęli decyzję, że niestety trzeba się dostosować do wytycznych i wyznaczyć kolejny, czwarty już termin.

„Ponieważ wykonaliśmy mnóstwo pracy przy organizacji tego biegu, nadal jesteśmy „w blokach startowych” i oświadczamy, że impreza się odbędzie jak tylko opublikowane będzie rozporządzenie pozwalające na przeprowadzenie imprezy sportowej. Dlatego dziś nie jesteśmy w stanie podać daty biegu. Podamy ją w najszybszym możliwym terminie.

Liczymy na Wasze zrozumienie” – napisali w ostatnim komunikacie organizatorzy, płocki klub „Płock Biega No age limit”.

Niestety w tym wypadku nie sprawdziła się maksyma „Do trzech razy sztuka”, ale najważniejsze, że w biegaczach jest wytrwałość i chęć do przeprowadzenia rywalizacji. O nowym terminie poinformujemy.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.