Informacje

CZY GMINA DOSTAŁA 5 MILIARDÓW?

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Siemiątkowie, która odbyła się 10 lutego radna Anna Szlom zwróciła się do wójta z pytaniem o możliwość remontu dróg w jej okręgu wyborczym.

Zabudowania są tam bardzo rozporoszone i do wielu posesji prowadzą drogi gruntowe, które wymagają poprawy. Zapytała, czy możliwe jest pozyskanie środków z programu, który ma dofinansować inwestycje w miejscowościach, gdzie kiedyś funkcjonowały PGRy.

– Do mnie mieszkańcy przyjechali z wielkimi pretensjami, że to 5 miliardów tych pieniędzy nasz pan wójt dostał i wszystko przeznaczył na Siemiątkowo- powiedziała podczas sesji radna. Na sali rozległ się gromki śmiech. – Miliardów czy milionów? – zapytał sekretarz Mirosław Różański.

– Miliardów, dlatego ja pytałam, czy wiecie co wy mówicie? To powiedzieli mi, po co ty jesteś radną – odpowiedziała Anna Szlom.

– Naprawdę, chciałbym móc dostać te pieniądze, wtedy nie musiałbym pisać wniosków, starczyłoby nam na całą gminę- odparł na to wójt.

Gmina nie otrzymała żadnego dofinansowania w ramach programu wsparcia miejscowości, w których funkcjonowały PGRy ( przeznaczono na jego realizację łącznie 250 milionów złotych). Czy zatem mieszkańcom okręgu radnej Szlom chodziło o pieniądze, które samorząd otrzymał w ramach „Tarczy”? Bardzo możliwe, bo było to 5 miliardów, ale starych złotych przed denominacją w 1995 roku, czyli 500 tysięcy złotych-obecnych.

Kacper Czerwiński

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.