Promocja

CZY POWIAT ŻUROMIŃSKI OTRZYMA DODATKOWE ŚRODKI Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA?

Aż 256 mln zł przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego, aby pomóc lokalnym samorządom w ich inwestycjach. W subregionie ciechanowskim wsparcie otrzymają aż 24 inwestycje, w tym 3 z powiatu żuromińskiego.

Rozbudowy i przebudowy dróg, wałów przeciwpowodziowych, modernizacje i rozbudowy obiektów szkolnych, świetlic czy miejsc sportu i rekreacji to projekty, które decyzją radnych województwa otrzymają dodatkowe środki z budżetu województwa. W sumie wsparcie otrzyma aż 150 inwestycji. – Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in. drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić – podsumowuje marszałek Adam Struzik.

256 mln zł na inwestycje

Instrument zadań ważnych dla zrównoważonego rozwoju to sztandarowy, a zarazem największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. Tylko dzięki ostatniej decyzji radnych na realizację inwestycji lokalnych samorządów, władze regionu przeznaczą ponad 256 mln zł. To niebagatelna kwota, która pomoże w realizacji wielu kluczowych i społecznie wyczekiwanych inwestycji.

Które projekty z powiatu żuromińskiego otrzymały wsparcie?

Łączna kwota dofinansowania dla 3 projektów realizowanych na terenie powiatu żuromińskiego to ponad 3,8 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na:

  • działania inwestycyjne w SPZZOZ w Żurominie zmierzające do poprawy jakości i dostępności usług medycznych dla mieszkańców powiatu żuromińskiego – 2 mln zł dofinansowania;
  • przebudowę drogi powiatowej nr 4620W Poniatowo-Lutocin-Września-Borowo w m. Poniatowo – 1,6 mln zł;
  • zakup obrabiarki Centrum Pionowe CNC R550 „HARNAŚ” do CKZiU w Żurominie – 124 tys. zł.

Więcej informacji na www.mazovia.pl

   

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.