Na sygnale

Dachowanie przez sarnę

fot. KPP Żuromin

Na drodze wojewódzkiej W-541 relacji Lubowidz – Zieluń doszło do zdarzenia z udziałem dzikiego zwierzęcia. Sarna wbiegła na drogę prosto pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Do szpitala trafiła jedna osoba.

21 lipca kilka minut po godzinie 5.00 na trasie relacji Lubowidz – Zieluń doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Jadąca do pracy młoda mieszkanka powiatu żuromińskiego na prostym odcinku drogi prowadzącym przez las wypadała z drogi do przyrożnego rowu, gdzie auto dachowało. Na miejscu zdarzenia interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

-Poszkodowana w zdarzeniu została 21 letnia kierująca mazdą, którą załoga pogotowia przewiozła do żuromińskiego szpitala. Jak się okazało, zjechała do rowu, bo przez drogę przebiegła sarna. Kierująca mazdą aby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem próbowała ją ominąć. Manewr niestety zakończył się wypadnięciem z drogi do przydrożnego rowu i dachowaniem. Na szczęście 21-latka nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Poszkodowana pozostała w szpitalu na obserwacji informuje rzecznik policji.

rzecznik tłumaczy, że kierowcy powinni pamiętać, aby nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga na dzikie zwierzęta” (Znak A-18b). Ostrzega on kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę na tym odcinku drogi jest większe niż w innych miejscach.

Zmniejszenie prędkości pozwoli nam na zminimalizowanie skutków ewentualnego zdarzenia.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.