Informacje

DNI PATRONKI BĘDĄ BARDZO SKROMNE

W żuromińskim liceum, podobnie jak we wszystkich szkołach w powiecie, nie będzie w tym roku szkolnym akademii, spotkań i innych uroczystości. W liceum nie będzie tradycyjnego Dnia Patronki.

Obchody Dnia Patronki w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie były nie tylko okazją do przybliżenia postaci Marii Dąbrowskiej, ale i talentów młodzieży. Jednego roku obchody pomyślano tak, by odpowiadały różnym gustom i pozwoliły na prezentację talentów młodzieży. Wśród zadań znalazły się: konkurs wiedzy na temat życia i twórczości pisarki, zaprojektowanie okładki do powieści „Noce i dnie”, prezentacja walca, ody na cześć Marii Dąbrowskiej i interpretacja wokalna utworu „Od nocy do nocy” do muzyki Waldemara Kazaneckiego i słów Agnieszki Osieckiej.

W obchodach rocznicy urodzin pisarki od lat brały udział wszystkie klasy, a akademia odbywała się w sali gimnastycznej. W tym roku niestety nie będzie takich obchodów, w których wzięłaby wspólnie udział cała społeczność szkoły. Jak nam powiedziała dyrektor szkoły Danuta Ryszewska, wszystko przez sytuację w kraju i ogólne zasady powstrzymania się od organizowania akademii i spotkań większej grupy osób. Pamięć Dąbrowskiej będzie uczczona, owszem, ale w poszczególnych klasach.

Szkoła funkcjonuje, jak wszystkie inne, w reżimie sanitarnym. Podczas przerw na korytarzach i w częściach wspólnych uczniowie i nauczyciele noszą maseczki. Dyrektor bardzo żałuje, że nie można realizować działań szkolnych jak dotychczas. – Szkoda. Tyle mieliśmy pomysłów, tyle było przygotowane. I Dzień Talentów, wycieczki, debatę chciałam zrobić, wszystkie plany wzięły w łeb. Teraz tylko trzeba uczyć – skomentowała.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.