Sport

DOMINACJA STOŁECZNYCH KLUBÓW

Turniej o Puchar Burmistrza Woli nie dla siatkarek UKS Victoria Lubowidz. Podopieczne Artura Kubkowskiego zakończyły na dziewiątej pozycji.

Turniej o Puchar Burmistrza Woli m.st. Warszawy rozgrywany był pod hasłem „Siatkówka wśród gwiazd”. Jedną z nich była Małgorzata Glinka -286-krotna reprezentantka Polski, olimpijka (Pekin 2008) i dwukrotna mistrzyni Europy (2003, 2005). Jej obecność dodawała prestiżu silnie obsadzonym zawodom. Turniej zdominowały stołeczne zespoły. Najlepsze okazały się dziewczęta MUKS Sparta Warszawa, drugie były zawodniczki UMKS MOS Wola Warszawa, a na trzecim miejscu uplasowała się Legionovia Legionowo. Młode siatkarki z Lubowidza miały się od kogo uczyć.

– Za nami dużo nowych doświadczeń, przemyśleń i materiałów do przegadania – tak skomentował turniej o puchar Burmistrza Woli w wykonaniu zawodniczek z Lubowidza ich trener Artur Kubkowski.

Dziewczęta podczas zawodów zanotowały trzy porażki, remis (tak, regulamin zawodów dopuszczał taką możliwość) oraz jedno zwycięstwo.

– Dla tego zespołu te dwa dni były przede wszystkim nauką która ma zaprocentować w przyszłym sezonie. Były momenty dobre i wiara, że da się postawić nawet tym najmocniejszym, póki co tych momentów jest za mało by z nimi rywalizować na poważnie, ale jesteśmy cierpliwi, płacimy frycowe i czekamy aż ukształtuje się zespół, a nie indywidualności – tłumaczy Kubkowski.

OM

Klasyfikacja końcowa – młodziczki:

1. MUKS Sparta Warszawa

2. UMKS MOS Wola I Warszawa

3. LTS Legionowia Legionowo

4. Kadra Województwa Kujawsko-Pomorskiego

5. KS Metro Warszawa

6. Fun Sport Kielce

7. UKS Atena Warszawa

8. UMKS MOS Wola II Warszawa

9. Victoria Lubowidz

10. KS Saska Warszawa

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.