Informacje

DOMŻALSKI, FIRLEJ I LISZEWSKI ZREZYGNOWALI Z ZARZĄDU

Troje członków Zarządu Powiatu Żuromińskiego zrezygnowało z pełnionej funkcji. Pozostaną radnymi. Zmiany zaszły też w prezydium Rady i w komisjach.

Dziś (25 sierpnia) podczas sesji Rady Powiatu Żuromińskiego radni przyjęli rezygnację z pełnionej funkcji od trójki członków zarządu. Rezygnacje złożyli: Joanna Zdzisława Olszewska-Firlej, Ryszard Domżalski i Zygmunt Liszewski. Rezygnacje te przyjęto podejmując stosowne uchwały.

-Zadziewa się historyczna chwila szczególnie dla mnie, jako starosty, przewodniczącego Zarządu Powiatu. No cóż, decyzja jest taka a nie inna. Chciałem powiedzieć, że współpraca przez te 4 lata była wyśmienita, bardzo wysoko oceniam i cenię sobie tę współpracę. Dziękuję bardzo, myślę, że oceniając ze strony radnych dołożyliśmy wszelkich starań, żeby szereg zadań związanych z inwestycjami był trafny i przyniósł wiele dobra dla mieszkańców. Współpraca będzie trwała dalej, niemniej chcąc nadać formułę podziękowania proszę przyjmijcie od nas podziękowania w formule pisemnej – powiedział podczas sesji Jerzy Rzymowski dziękując trójce za ich pracę i wręczając stosowne pisma.

Chwilę potem z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu zrezygnował Tomasz Makuszewski, a z członkostwa w komisji rewizyjnej oraz komisji skargi i petycji zrezygnowali Piotr Kwiatkowski i Barbara Kordalska.

Podczas dalszych obrad radni musieli więc wybrać nowe osoby na te stanowiska. Wiceprzewodniczącym Rady został wybrany Ryszard Domżalski. Z kolei w Zarządzie Powiatu zasiądą teraz (poza starostą i wicestarostą): Barbara Kordalska (15 głosów za), Tomasz Makuszewski (11 głosów za, 4 na nie) oraz Piotr Kwiatkowski (13 głosów za, 2 na nie). Liszewski i Firlej zostali wybrani do komisji rewizyjnej, z czego Liszewski został przewodniczącym tej komisji. Oni również weszli do komisji skarg i petycji.

Przyczyny rezygnacji z członkostwa w zarządzie i komisjach radni podawali podczas wspólnego posiedzenia komisji przed sesją. Troje rezygnujących członków zarządu prowadzi własną działalność gospodarczą. Nie wpływała ona w żaden sposób na ich działalność w radzie, nie prowadzili jej też we współpracy z żadną jednostką powiatową, niemniej jednak ktoś wysłał donos do jednej ze służb specjalnych w tej sprawie.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • Podsumowując ten artykuł można powiedzieć,że nic szczególnego się nie wydarzyło .Zwykła zamiana stołków ,która dla mieszkańców nie ma żadnego znaczenia. Za to piszący artykuł jak zawsze błysnął wyszukaną polszczyzną.: „zadziewa się się historyczna chwila „

  • To cytat z wypowiedzi starosty, która miała miejsce podczas sesji. Jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, to potem pisze takie bzdurne komentarze.

   • „Przyczyny rezygnacji z członkostwa w zarządzie i komisjach radni podawali podczas wspólnego posiedzenia komisji przed sesją.”. Czyli co? O co chodzi?

   • trochę kultury Starosta powinien znać język polski mieszka w Polsce tyle lat, chociaż przez grzeczność powinien nauczyć się języka gospodarzy.
    Pan Redaktorze powinien czasem pomyśleć czy warto powielać/ cytować z taką dokładnością włodarzy i denerwować ludzi wykształconych.

    • Cytat to cytat. Potem niektórzy mają pretensje, że napisano coś, a „tak właśnie nie powiedziałem/łam”. Co innego jest , gdy stosuje się omówienie czyjejś wypowiedzi, można ją wtedy napisać nieco inaczej.

     • W pewnym sensie ma Pan racje, ale w przypadkach takich jak powyżej po co mamy się denerwować, że reprezentuje Powiat osoba nie umiejąca poprawnie wypowiadać się w języku polskim.

 • Artykuł przeinacza rzeczywistość. Nie ma tu podanych przyczyn rezygnacji. Ot tak sobie zrezygnowali? Nic z tych rzeczy. Czekam na podanie faktycznych przyczyn odejścia i podania osób odpowiedzialnych za dotychczasowy stan rzeczy. Co robi powiatowy prawnik i za co bierze pewnie niemałe pieniądze?

  • Przyczyną jest prowadzenie działalności przez wymienionych członków zarządu, czego nie wolno robić na tym stanowisku. Dziwi zaś to, że przez cztery lata składali oświadczenia majątkowe i starosta nie reagował na to. Prawnicy powiatu również cicho siedzieli, bezprawne zajmowanie stanowiska przez 4 lata to też podważenie uchwał zarządu powiatu, jako nieprawnie podjętych. I co dalej z tym jajkiem?