Galerie Wydarzenia

DOPISAŁA POGODA I UCZESTNICY

To już kolejny festyn w Lutocinie, zorganizowany przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich. Po raz kolejny też chętni mieszkańcy mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką przeciwko Covid-19.

W niedzielę 5 września przed remizą OSP w Lutocinie znów stanęły ławki, rozstawiono parasole. Miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało w ramach Narodowego Programu Szczepień #szczepimysie z KGW festyn dla mieszkańców wsi i gminy, bo każdy mógł wziąć w nim udział. Gości częstowano słodkim ciastem domowej roboty, kiełbaską z grilla, a na dzieci czekała wata cukrowa. Dla najmłodszych dostępne były dmuchane zjeżdżalnie i plac zabaw, malowanie twarzy. W programie znalazło się też zwiedzanie wozu strażackiego, co bardzo podobało się dzieciom, a także pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nie mogło oczywiście zabraknąć koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej, gromko oklaskiwanej przez słuchających. Potem już o oprawę muzyczną zadbał zespół, który długo nie musiał namawiać nikogo do tańca.

Członkinie KGW były bardzo zadowolone z frekwencji, bo po raz kolejny organizowany przez nie festyn się udał. Udało się też zaszczepić kolejne osoby w ramach akcji #szczepimysie z KGW. W ten sposób połączono przyjemne z pożytecznym.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.