Informacje Samorząd

DOWÓZ UCZNIÓW ZAPEWNIONY

Już za chwilę uczniowie wrócą do szkół po dwóch miesiącach wakacji. Gminy wyłaniają już firmy, które zapewnią transport do szkół.

Gmina Siemiątkowo na usługę dowozu dzieci do szkół gminnych w Siemiątkowie i Łaszewie i odwozu po lekcjach do domów zabezpieczyła w budżecie kwotę 223 tys. zł. Do przetargu stanęły trzy firmy. Najdroższa oferta opiewała na ponad 224 tys. zł i złożyła ją miejscowa Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Siemiątkowie. Na ponad 219 tys. zł wyceniła zadanie przasnyska firma, zaś najkorzystniejszą ofertę przygotowała firma Auto-Team Jerzego Filipskiego, ponad 180 tys. zł.

– Wygrała firma z Żuromina – informuje wójt gminy Piotr Kostrzewski. Łączna dzienna długość tras wynosi 310 km, szacunkowa roczna ilość wynosi ok. 57 970 km, przy założeniu, że nauka będzie odbywała się w trybie stacjonarnym. Dowozy nie będą realizowane w dni wolne od nauki szkolnej oraz w dni, gdy nie jest możliwa realizacja umowy z powodu okoliczności związanych z wystąpieniem epidemii, w tym m.in. wirusa SARS CoV-2 lub choroby wywołanej tym wirusem (COVID-19) oraz w przypadku wprowadzenia zdalnego nauczania.

AO

 

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.