Informacje

DPS SIĘ ZMIENIA

Jedyny w powiecie żuromińskim Dom Pomocy Społecznej w Bądzynie z roku na rok się zmienia. W minionym roku na jego unowocześnienie wydano 100 tys. zł.
fot. starostwo

Jak informuje Marzena Brydzińśka, dyrektor bądzyńskiej placówki, w minionym roku zakupiono do DPS mnóstwo rzeczy. Część z nich związana jest z dostosowaniem budynku do wymaganych przepisów i zaleceń Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Działania dostosowawcze zostały ze względu na brak środków finansowych rozłożone na kilka lat i tak w 2020 r. zrealizowano część z wytycznych. Zamontowano m.in. zgodnie z ekspertyzą rzeczoznawcy nowe drzwi dymoszczelne, wykonano projekt oświetlenia awaryjno – ewakuacyjnego, a także zamontowano 168 szt. opraw oświetlenia awaryjnego (zgodnie z projektem).

Z kolei w ramach bieżącej działalności domu udało się wygospodarować środki na zakup zmywarki do żywienia zbiorowego z funkcją wyparzania naczyń, a także wanny rehabilitacyjnej wraz z podnośnikiem dla osób niepełnosprawnych.

– W Domu Pomocy Społecznej w Bądzynie przebywają 64 osoby niepełnosprawne intelektualnie, które chętnie korzystają między innymi z ogrodu znajdującego się w otoczeniu budynku. W ramach posiadanych środków zakupiliśmy altanę, która będzie służyła mieszkańcom w sezonie letnim jako oaza wypoczynku prowadzona przez terapie zajęciową – informuje dyrektor DPS w Bądzynie Marzena Brydzińska.

– W dobie epidemii COVID-19 istotne jest zapewnienie miejsc izolacji dla osób nowoprzybyłych i powracających po pobycie w szpitalu. Zmodernizowaliśmy i wyposażyliśmy miejsce izolacji zmniejszając w ten sposób ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa na teren placówki. W ramach pozyskanych środków od wojewody zakupiliśmy również łóżka oraz niezbędne wyposażenie miejsc na kwarantannę dla personelu. Natomiast dla mieszkańców domu dokonaliśmy zakupu laptopów i tabletów w celu umożliwienia kontaktów z rodzinami – dodaje dyrektor placówki.

Koszty, które zostały poniesione w 2020 roku na zakupy, to ponad 100 tys. zł. – W 2021 roku planowany jest remont 3 łazienek. Bieżące remonty w placówce pozwolą zachować obecny standard – kończy Marzena Brydzińska.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.