Sport

DRUGA NAJLEPSZA PARA W POLSCE

Wielki sukces pary siatkarek UMKS MOS Wola Victoria Lubowidz. Duet Zofia Jackiewicz-Maja Daca zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej. Początek nie był dobry, ale dziewczyny poszły jak burza.
Fot. FB Victoria Lubowidz

Trzydzieści dwie party, trzy dni zmagań i wielki sukces na koniec. Zofia Jackiewicz i Maja Daca mogły cieszyć się z wielkiego sukcesu, choć turniej rozpoczął się dla nich pechowo. Dziewczęta przegrały pierwsze spotkania i wylądowały w prawej stronie drabinki. Oznaczało to, że jeszcze jedna porażka powodowała, że dziewczęta odpadłyby z turnieju. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Duet Jackiewicz-Daca rósł z meczu na mecz. Dziewczęta rozkręcały się z seta na set i dominowały nad przeciwniczkami.

Po pięciu kolejnych zwycięstwach dziewczęta stanęły przed szansą o grę w strefie medalowej. Tam nasze zawodniczki zmierzyły się z dobrze znanymi im Zuzanną Moczulską i Weroniką Urbańską (GLKS Nadarzyn/UKS Atena Warszawa). To kolejne znakomite spotkanie w wykonaniu naszych dziewcząt. Sporo emocji było także w meczu półfinałowym. Po tie-breaku dziewczyny okazały się lepsze od grających w UMKS Volley Głogów – Leny Frybel i Zuzanny Maciejewicz.

W finale niestety Jackiewicz i Daca musiały uznać wyższość rywalek. Stanęły do walki z obrończyniami tytułu Julią Radelczuk i Martyną Bielak. Mimo dużego zaangażowania, walki i poświęcenia rywalki z Chełma okazały się lepsze.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.