Sport

DRUGI NA MEMORIALE KUSOCIŃSKIEGO

Piotr Małachowski zajął drugie miejsce podczas niedzielnego Memoriału Kusocińskiego, który odbył się na Stadionie Śląskim. Bieżunianin posłał dysk na odległość blisko 64 metrów.

Piotr Małachowski był drugi podczas Memoriału Kusocińskiego. Fot. MO

67. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie, który odbył się na Stadionie Śląskim zgromadził wiele gwiazd polskiej i światowej lekkoatletyki. Na starcie imprezy stanęli m.in. Ewa Swoboda, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Piotr Lisek, czy Michał

Haratyk i tyczkarz Francuz Renaud Lavilennie. Rewelacyjnie spisał się Patryk Dobek, który w biegu na 800 metrów z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 1.43,73.

Na starcie rzutu dyskiem pojawił się zawodnik WKS Śląsk Wrocław Piotr

Małachowski.

– Małachowski to legenda polskiego rzutu dyskiem, a oglądanie jego występów zawsze jest interesujące. Myślę, że Piotr jest w stanie rzucić w granicach sześćdziesięciu sześciu, może sześćdziesięciu siedmiu metrów, a to często dawało podium mistrzostw świata, czy igrzysk. To wielki człowiek, niezwykle sympatyczny, o gołębim sercu. Takim zawodnikom kibicuje się tym bardziej – mówił dla Polskiego Radia Sebastian Chmara, wiceprezes PZLA pełniący jednocześnie rolę dyrektora mityngu.

Bieżunianin, który szykuje formę na Igrzyska Olimpijskie w Chorzowie zajął drugą pozycję. Niestety, nie zdołał posłać dysk tak daleko, jak zakładał Chmarka. Dyskobol zaliczył w swojej najlepszej próbie 63,99 m. Dalej od niego o 35 centymetrów rzucił Bartłomiej Stój. Podium zamknął Robert Urbanek z wynikiem 61,91 m.

OM

Rzut dyskiem

1. Bartłomiej Stój (Polska) 64,34

2. Piotr Małachowski (Polska) 63,99

3. Robert Urbanek (Polska) 61,91

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.