DRUGI TRIUMF BORUTY. CZY ZESPÓŁ WRACA DO FORMY?

Boruta Kuczbork wróciła na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Mariusza Kołakowskiego pokonali na wyjeździe Orła Sypniewo. O zwycięstwie przesądził jeden gol.
Damian Kawczyński (pierwszy z lewej) zdobył bramkę na wagę kompletu punktów

To było bardzo ważne spotkanie dla obu zespołów. Początek ligowych rozgrywek nie był zbyt obfitujący w zdobycz punktową zarówno dla zespołu Orła Sypniewo jak i dla Boruty Kuczbork. Lepiej pojedynek rozpoczął zespół z powiatu żuromińskiego. Boruta od pierwszych minut narzucił rywalom swoje tempo, był zespołem aktywniejszym, a przede wszystkim zagrał ofensywnie.

Dało to efekt w postaci bramki już w 15 minucie. Na lewej stronie boiska często gospodarze nie potrafili poradzić sobie z szarżującym Kamilem Kocielą. Przerywali grę faulami. Po jednym z nich w pole karne dośrodkował Jakub Sadowski, a celną główką popisał się Damian Kawczyński. Młody gracz Boruty zapisał na swoim koncie trafienie, które jak się później okazało przesądziło o zwycięstwie.

Po zdobyciu gola przez Borutę, gra się wyrównała. Orzeł chciał za wszelką cenę wyrównać. W drugiej połowie zdominował zespół Kołakowskiego. Dobrze funkcjonowała defensywa, ze strzałami gospodarzy radził sobie też bramkarz naszego zespołu. Borucie dopisywało także szczęście. Dwukrotnie po uderzeniach piłkarzy z Sypniewa piłka trafiła w obramowanie bramki. W samej końcówce spotkania (88 minuta) czerwoną kartką ukarany został zawodnik Orła Sypniewo Michał Sztąberski. To nieco pomogło Borucie w utrzymaniu korzystnego rezultatu.

To drugie zwycięstwo ekipy Mariusza Kołakowskiego. Zespół Boruty awansował dzięki temu na 11 pozycję w ligowej tabeli. Przed “Boruciarzami” teraz spotkanie z Kurpikiem Kadzidło. Pojedynek zaplanowano na niedzielę, 4 października o godzinie 11:00.

Orzeł Sypniewo – GKS Boruta 95 Kuczbork 0:1(0:1)
Bramka: Kawczyński
Skład: C.Kołakowski – Kawczyński, Dębski, Jończak, Rybak (Suchoparski) – Juszczyk (F.Watkowski), Sadowski, D.Stańczak, Kaszuba, Kociela – J.Stańczak (M.Kołakowski)

Opia Opinogóra – GUKS Krasnosielc 3:5
Orzyc Chorzele – Orlęta Baboszewo 2:1
Orzeł Sypniewo – Boruta Kuczbork 0:1
Kurpik Kadzidło – GKS Andrzejewo 7:0
Rzekunianka Rzekuń – Wymakracz Długosiodło 3:1Korona Karolinowo – Wkra Radzanów 1:0
Mazowsze Jednorożec – Wkra Sochocin 3:2
Pełta Karniewo – Bartnik Myszyniec 5:2

1. Wkra Radzanów 9 22 26-7
2. Rzekunianka Rzekuń 9 21 31-14
3. Orzyc Chorzele 9 21 20-18
4. Wymakracz Długosiodło 9 18 26-17
5. Bartnik Myszyniec 9 16 27-20
6. Kurpik Kadzidło 9 14 27-19