Sport

DUŻE SUKCESY MŁODYCH SIŁACZY Z BIEŻUNIA

Jakub Kowalski i Dawid Bednarski z Bieżunia odnieśli duży sukces podczas Pucharu Polski w wyciskaniu leżąc. Bednarski wrócił ze złotem, Kowalski ze srebrem.

W niedzielę, 15 listopada, w Kielcach odbył się Puchar Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym. W imprezie wzięli udział najlepsi zawodnicy z całego kraju.

Do krajowej czołówki można zaliczyć także zawodników z Bieżunia. Dawid Bednarski to podopieczny Marka Siedleckiego, wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski, Europy i świata w wyciskaniu leżąc. W tym roku zajął już 4 miejsce podczas Mistrzostw Polski. Tym razem nie miał sobie równych. Startując w kategorii do 74 kilogramów, junior do lat 18, wycisnął 122,5 kg. Dało to mu złoty medal.

Dla Jakuba Kowalskiego był to debiut na zawodach. Pierwszego startu bierzunianin nie zapomni. Podopieczny Daniela Liszewskiego startował w kategorii do 74 kilogramów, junior do lat 16. Kowalski wycisnął 82,5 kg, a to pozwoliło na zajęcie drugiej pozycji i zdobycie srebrnego medalu.

Kolejny sukces osiągnęła także Magdalena Siemieńska. Ona również przygotowuje się pod okiem Daniela Liszewskiego. Aktualna mistrzyni Polski i rekordzistka Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w trójboju siłowym w kategorii do 63 kg do lat 23, w Kielcach po raz kolejny udowodniła co potrafi. Zawodniczka wycisnęła 90 kilogramów, co sprawiło, że zajęła pierwszą lokatę i zdobyła złoty medal. Wszyscy zawodnicy reprezentowali klub SKS Mega-Gim Zawidz.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.