Sport

DWA MEDALE MARIUSZA GROTKOWSKIEGO

Złoto i srebro z Kielc przywiózł Mariusz Grotkowski. Siłacz z Chamska wziął udział w imprezie wyciskania sztangi leżąc.
Mariusz Grotkowski przygotowuje się do Mistrzostw Europy Fot. FB Mariusz Grotkowski

Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego był organizatorem Memoriału im. Wojciecha Kardynalskiego. Podczas imprezy odbywającej się w Kielcach fighterzy z całej Polski rywalizowali w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym i Pucharze Polski w wyciskaniu leżąc.

W obu konkurencjach wziął udział Mariusz Grotkowski. Zawodnik Wikinga Starachowice, dla którego start ten był elementem przygotowań do Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym w Czechach znów pokazał się z bardzo dobrej strony. Pochodzący z Chamska Grotkowski zdobył dwa medale – złoty i srebrny.

W wyciskaniu leżąc Mariusz Grotkowski zaliczył 200 kilogramów. To było jego jedyne udane podejście. W pozostałych dwóch podejściach próbował atakować aż 223,5 kg. Niestety, obu tych podejść nie uznali sędziowie. Nad kolejnymi rywalami Grotkowski miał zdecydowaną przewagę.

Drugi zawodnik – Radosław Dębicki – reprezentujący Centrum Formy Dąbrowa Górnicza w najlepszym podejściu uzyskał 142,5 kg., a trzeci Sebastian Wiśniewski z GKS Kraska Jasieniec 135 kg.

W wyciskaniu leżąc klasycznym Grotkowski zaliczył kolejno 137,5 i 140 kg. Ostatnia próba – na 147,5 kg – okazała się nieudana. To sprawiło, że Grotkowski zajął drugą pozycję. Wygrał Krzysztof Jasak z KS Team Wrocław z wynikiem 145 kg.

Siłacz może być zadowolony ze swoich startów.

– Dwa starty i dwa kolejne medale. W klasyku zaliczone 140 kg, w odmianie sprzętowej 200. Drużynowo jako Wiking Starachowice, znowu najlepsi. Teraz już tylko ostatnia prosta do Mistrzostw Europy w TS w Czechach – poinformował Grotkowski.

OM


Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.