Sport

DWA SUKCESY ŻUROMIŃSKIEJ MŁODZIEŻY. AWANSOWALI LIGĘ WYŻEJ

Dobry czas mają podopieczni Bartosza Laskowskiego. Trampkarze Wkry Żuromin awansowali do ligi wojewódzkiej i zagrają w ogólnopolskim finale turnieju.
Trampkarze Wkry Żuromin sezon mogą uznać za udany. Fot. Nadesłane

Sześć zwycięstw, remis i porażka – taki bilans w ośmiu pojedynkach pozwolił trampkarzom Wkry Żuromin wygrać ligę okręgową i awansować do 1. Ligi Wojewódzkiej. Zwycięstwo w ostatnim spotkaniu nad zespołem Żbika Nasielsk 3:1, zagwarantował im końcowy sukces. Najlepszym strzelcem sezonu ligowego został Miłosz Zawadzki z 10 trafieniami na koncie. Osiem bramek zdobył Mikołaj Besser, pięć razy bramkarza rywali pokonał Sebastian Grześkiewicz. To duży sukces zespołu i trenera Bartosza Laskowskiego.

Z jakimi zespołami mogą zmierzyć się z nowym sezonie piłkarze Wkry? Wśród rywali żurominian mogą się znaleźć takie ekipy jak – AP Sokołów Podlaski, Korona Ostrołęka, Młode Orły Pułtusk, MKS Małkinia czy MKS II Polonia Warszawa. Oficjalny podział drużyn i terminarz ustali Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Finał ogólnopolski „PKCz”

Na stadionie miejskim w Żurominie zespół w fazie eliminacyjnej zmierzył się ze Spartą Mochowo. Żurominianie okazali się zdecydowanie lepsi od rywali z okręgu płockiego. Po dublecie Mikołaja Bessera i Miłosza Zawadzkiego, a także jednym trafieniu Macieja Oszmańskiego pokonali rywali 5:1. Dzięki zwycięstwu gracze z rocznika 2006 zapewnili sobie udział w finałach ogólnopolskich.

Turniej „Piłkarska Kadra Czeka” to turniej z długą historią. Jego początki sięgają do 1985 roku. Na przestrzeni tych lat dobre występy notowali tam także żurominianie. Zajmowali tam miejsca – czwarte w 1989 roku (LKS Żuromin), trzecie w 1997 roku (SP Żuromin), siódme w 1998 (LZS Żuromin). Występując jako Wkra Żuromin natomiast notowali miejsca – szóste w 2005 i 2018 roku, trzecie w 2009 oraz ósme w 2010. Najwyższe miejsce w historii żuromińskich startów w ogólnopolskim turnieju, w 2007 roku, zajął zespół składający się z zawodników Wkry występujący pod nazwą Gimnazjum Nr 2 Żuromin. Była to 2. miejsce w Polsce. Trzymamy kciuki za młodych graczy by w tym roku pobili ten rezultat.

Skład zespołu: Maciej Besser, Mikołaj Besser, Karol Brydziński, Filip Dobiesz, Jakub Gosik, Oliwier Grajko, Sebastian Grześkiewicz, Filip Jabłoński, Miłosz Kamiński, Adam Karolewski, Bartosz Kępiński, Szymon Kępiński, Marcin Krysiak, Dominik Michna, Michał Miłosz, Maciej Oszmański, Adrian Sokołowski, Michał Szeluga, Michał Woźniak, Igor Wrzosek, Wiktor Wujcik, Miłosz Zawadzki

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.