Edukacja

DWA TYGODNIE ZDALNEJ NAUKI. CO DALEJ?

Przez najbliższe dwa tygodnie nauka w klasach 4-8 szkół podstawowych będzie się odbywała zdalnie, podobnie jak w szkołach średnich. Przedszkolaki i najmłodsze klasy uczą się stacjonarnie.
fot. Pixabay

Zgodnie z nowymi wytycznymi rządu od poniedziałku 26 października wprowadzone zostało nauczanie zdalne w klasach 4-8 szkół podstawowych. Na całkowicie zdalne nauczanie przeszły też szkoły średnie, które w minionym tygodniu pracowały w trybie hybrydowym. Teraz uczniowie i ich nauczyciele znów zdani są na naukę za pomocą komórek lub komputera.

Szkoły w naszym powiecie korzystają z różnych metod łączenia się z uczniami podczas nauki zdalnej. I tak np. w Zespole Szkół w Siemiątkowie poniedziałek 26 października był dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Od wtorku nauka w klasach 4-8 odbywa się w trybie zdalnym.

W szkole w Swojęcinie zajęcia prowadzone są za pośrednictwem aplikacji Messenger i odbywają się w godzinach według aktualnego planu lekcji. Oddział przedszkolny i klasy I-III funkcjonują bez zmian. W podstawówce w Przeradzu Małym również wykorzystany jest Messenger oraz aplikacja Zoom. Jak czytamy na stronie szkoły uczniowie mają już założone konta i potrafią korzystać z tego narzędzia. W usłudze Zoom można się logować na komputerach, laptopach, tabletach i telefonach. Zajęcia są realizowane zgodnie z planem lekcji obowiązującym dla oddziału w danym dniu. W szkole można było też wypożyczyć laptop do zdalnej nauki (dla osób które w ubiegłym roku zgłosiły taką potrzebę). Oddział przedszkolny i klasy 1-3 będą funkcjonują bez zmian.

Podobnie z aplikacji Zoom korzystają nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Lutocinie.

Od tego tygodnia w tryb nauki zdalnej przeszły szkoły średnie. W zeszłym jeszcze odbywała się hybrydowo. W Zespole Szkół w Zielonej narzędziami do komunikacji z uczniami są dziennik Librus i aplikacja Microsoft Teams. Podobnie jest w Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie, gdzie nauczyciele wspierają się też innymi aplikacjami (np. Webex, Discord).

Jak długo potrwa nauka zdalna, nie wiadomo. Na razie zaplanowano ją do 8 listopada. Najbliższe dni pokażą jednak, co będzie.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.