Sport

DWA WYGRANE TEST MECZE

Wkra Bieżuń rozpoczęła serię gier testowych przed rundą wiosenną Ligi Okręgowej. Bieżunianie odnieśli już dwa zwycięstwa.

Trener Robert Piotrowski i jego zespół budują formę przed rewanżową serią gier ciechanowsko-ostrołęckiej okręgówki. Wkra jest w bardzo dobrej sytuacji wyjściowej w walce o awans do V ligi. Wprawdzie strata do PAF Płońsk i MKS Ciechanów to odpowiednio osiem i sześć punktów, ale grupę pościgową za nimi prowadzi właśnie Wkra.

Odpowiednie przygotowanie do pogoni za liderami mają dać spotkania kontrolne. Dwa już za zespołem z Bieżunia. W pierwszym pojedynku piłkarze Roberta Piotrowskiego starli się z Kasztelanem Sierpc z płockiej okręgówki.

Pojedynek dwóch czołowych drużyn w swoich ligach wypadł na korzyść bieżunian. Dwa gole w tym starciu zdobył Maciej Watkowski, a po jednym Michał Dzięgielewski i Michał Gołębiewski. Trener Wkry w tym starciu miał do dyspozycji trzech testowanych zawodników. Klub nie ujawnia personaliów tych zawodników, a ich przyszłość, czyli ewentualny transfer do Bieżunia lub powrót do macierzystego klubu powinien nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

Bieżunianie rywalizowali także z zespołem z ciechanowsko-ostrołęckiej Klasy A. Wkra Radzanów – rywal zza miedzy z nowym szkoleniowcem – Krzysztofem Taflińskim – ma apetyt na grę w „okręgówce”. Spotkanie kontrolne pokazało jednak, że przed zespołem z Radzanowa jeszcze sporo pracy. Mimo dobrego początku i bramek Ziółkowskiego oraz Dwużnika to Bieżunianie wygrali pojedynek będąc zespołem lepszym, bardziej doświadczonym i skuteczniejszym.

OM

Wkra Bieżuń – Kasztelan Sierpc 4:3

Bramki: Maciej Watkowski 2, Dzięgielewski, Gołębiewski

Skład: Szreiber – Juszczyk, Baca, Leśniewski, Gołębiewski – Kalinowski, Watkowski, Dzięgielewski, 3 zawodników testowanych

Wkra Bieżuń – Wkra Radzanów 5:2

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.