Informacje

DWIE DOTACJE DLA SIEMIĄTKOWA

Samorząd gminy Siemiątkowo pozyskał z budżetu województwa mazowieckiego dwie dotacje. Umowy z marszałkiem już zostały podpisane.
Gmina otrzymała m.in. 100 tys. na wóz strażacki
Fot. Mazovia

Wójt Piotr Kostrzewski wraz ze skarbnik gminy Moniką Manistą 8 lipca podpisali umowy z marszałkiem Adamem Struzikiem i wicemarszałkiem Wiesławem Raboszukiem. Gminie przyznano wsparcie w wysokości 100 tys. zł jako dotację celową na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczanowie. Jednostka stara się o zakup pojazdu już kilka lat, ale wcześniej mimo udzielanych od marszałka dotacji trzeba je było oddawać, bo nie można było pozyskać środków z innych źródeł (choć gmina również zabezpieczała wkład własny).

Drugim zadaniem, na które samorząd Siemiątkowa starał się pozyskać wsparcie zewnętrzne, jest inwestycja polegająca na przeprowadzeniu inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła na terenie gminy wraz z przeprowadzeniem audytów energetycznych 6 budynków użyteczności publicznej. Chodzi tu m.in. o budynek urzędu, szkół, ośrodka pomocy społecznej czy zakładu komunalnego.

Na to zadanie gminie przyznano 100 % wartości całkowitej zadania, czyli sumę 71 758,00 zł. Udzielona pomoc finansowa pochodzi ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w formie dotacji kosztów kwalifikowalnych zadania realizowanego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza Mazowsze 2020”.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.