Galerie Wydarzenia

DWIE IMPREZY W HALI TARGOWEJ

Żuromińska hala targowa w niedzielę zamieniła się w halę widowiskową, gdzie odbyły się dwa wydarzenia. Pierwszym z nich był Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich. Drugą imprezą było pożegnanie wakacji.

Od samego rana pod halą targową było dosyć tłoczno, ponieważ do Żuromina przyjechało kilkaset członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, które wzięły udział w Mazowieckim Kongresie Kół Gospodyń Wiejskich. Taka impreza w naszym mieście odbyła się po raz pierwszy. Patronat nad imprezą objęła poseł Anna Cicholska. Koła gospodyń wiejskich pod ocenę jury, na czele którego stał znany krytyk kulinarny Kurt Scheller poddało swoje popisowe dania. I miejsce zajęło KGW Jarzębina (Budy Matusy), które otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 zł. II miejsce zdobyło KGW Malinowe Usta (Kęczewo)- nagroda 2 000zł. Na podium znalazło się też KGW Regimin ( nagroda 1 500 zł.).

Wyróżnienia otrzymały: KGW Rozwozin, KGW Koziebrody, KGW Golany, KGW Porzeczki z Purzyc, KGW Stare Kosiny. Wśród gości imprezy była m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka.

Drugą częścią niedzielnej imprezy było pożegnanie wakacji. Dla mieszkańców zagrało kilka zespołów. Na repertuar do tańca nie można było narzekać. Coś dla siebie mogli znaleźć zarówno starsi, jak i młodsi. Wystąpili m.in. „Abba Show” oraz „Pudzian Band”.

Obok dla głodnych i spragnionych czekały stanowiska gastronomiczne.

KC

   

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.