Sport

DWÓJKI I TRÓJKI GRAŁY W PŁOCKU. JAK WYPADŁY?

W Płocku odbył się turniej minisiatkówki w kategorii dwójek i trójek. W zmaganiach wzięły udział dziewczęta z UKS Victoria Lubowidz.
Dla dziewczynek był to debiut w turniejowych starciach
fot. FB Victoria Lubowidz

„Dwójki” wyszły po doświadczenie. W tej kategorii zespół z Lubowidza wystawił dwa zespoły. UKS Victoria I zagrał w składzie Amelia Szefler, Kamila Kowalska, Oliwia Ziętek, a UKS Victoria II reprezentowały Laura Ziętek, Iza Kowalska, Natalia Cieśla.

Był to debiut turniejowy dla tych zawodniczek. Trener Damian Zborowski był zadowolony z występu swoich podopiecznych. Te rywalizowały ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie oba zespoły uplasowały się na miejscach 9-16.

– Miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie będzie owocowało w niedalekiej przyszłości – tłumaczy klub na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych.

„Trójki” na podium

W kategorii trójek rywalizacja została podzielona na trzy grupy po 4 zespoły. Pierwszy zespół UKS Victoria Lubowidz w składzie – Martyna Gajewska, Julia Górska, Iga Zielińska, Antosia Szefler, Maria Chrzanowska odniósł dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Ten bilans pozwolił na awans do najlepszej szóstki turnieju. Druga drużyna – Zuzia Czarnomska, Zuzia Chościńska, Patrycja Oleksy, Amelia Kowalska  – w swojej grupie po zaciętych spotkaniach przegrała dwa mecze i wygrała jeden. Dało to ostatecznie trzecią pozycję w grupie i walkę o miejsca 7-9.

W drugiej fazie turnieju zespół Victoria Lubowidz I zanotował jedną porażkę i jedną wygraną, a to oznaczało awans do półfinału z drugiego miejsca. W półfinale nasze dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze i niewiele zabrakło do tego, by znaleźć się w finale. Do stanu 20:16 gra układała się po myśli podopiecznych Damiana Zborowskiego. Wtedy jednak gra lubowidzanek stanęła, a to wykorzystały rywalki. Nasz zespół zdołał zdobyć ledwie dwa punkty, rywalki dziewięć. Półfinał zakończył się zatem porażką 22:25. W meczu o trzecie miejsce Victoria I mierzyła się z Dębiną Nieporęt. Była to powtórka meczu pierwszej fazy. Wtedy lepsze okazały się dziewczęta z Nieporętu. W meczu o medalową stawkę lepsze były jednak zawodniczki UKS Victoria Lubowidz rewanżując się za wcześniejsze niepowodzenie.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.