Informacje

DWULETNIA INWESTYCJA LUBOWIDZ- PĄTKI-SINOGÓRA ZAKOŃCZONA

Zakończone zostały prace w terenie w ramach II etapu zadania, związanego z przebudową dróg powiatowych na odcinku Lubowidz – Pątki – Sinogóra. Zakres robót przewidziany w latach 2022 – 2023 realizowany był w II częściach, z czego I etap obejmujący m. Sinogóra zakończono w I półroczu br., a II etap – odcinek za m. Sinogóra – przez Pątki – do drogi wojewódzkiej Nr 541 w m. Lubowidz zrealizowano w III kwartale 2023r.

Zakres robót objął ciąg drogowy o długości ok. 6,31 km. Wykonano poszerzenie jezdni, położono nową nawierzchnię asfaltową, pojawiło się oznakowanie, wykonano kanalizację deszczową oraz chodniki w miejscowościach Sinogóra i Pątki.

Prace w terenie wykonane zostały przez Przedsiębiorstwo Budowlane „DOMEX’’ Sp. z o.o. z Żuromina, całkowita wartość inwestycji wraz z nadzorem inwestorskim wyniosła 7 211 688,43 zł, dofinansowanie w ramach Programu „Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych” wyniosło 6 769 309,00 zł, pozostała kwota – 442 379,43 zł pochodzą ze środków własnych powiatu żuromińskiego.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.