Informacje

DZIECI DZIĘKUJĄ POLICJANTOM

Nie tylko szukają przestępców, karzą za wykroczenie drogowe. Są też pomocni. Mowa o policjantach żuromińskiej komendy.

W ostatnich dniach na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie wpłynęły podziękowania od 7-latki dla miejscowych policjantów za okazaną troskę w czasie sprawdzania przez nich osób będących w izolacji.

Bardzo miłe i ciepłe słowa, jakie napłynęły do żuromińskiej Komendy Policji, w liście którego nadawcą jest 7-letnia Kesja, przyniosły mundurowym wiele radości, a tym samym dodały jeszcze więcej siły do realizacji zadań w codziennej służbie. To wyjątkowa nagroda za wkład w zwalczaniu trwającej pandemii. W liście, który otrzymali policjanci, 7-latka objęta izolacją domową nie tylko wyraziła zadowolenie ze sposobu kontaktu z funkcjonariuszami, ale podziękowała również za empatyczne podejście i zainteresowanie jej osobą. Do listu dołączony był także rysunek -informuje rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński.

Jak czytamy w liście, Kesja bardzo dziękuje funkcjonariuszom, że interesowali się jej zdrowiem w czasie, kiedy musiała przebywać w domu. Dziewczynka podkreśliła też, że kiedy widzi policję, czuje się bezpiecznie.

To nie były jedyne podziękowania, jakie otrzymali policjanci. Otrzymali także sms-a, od 11-letniego Oliwiera i 7,5-letniego Dominika, którzy na numer komórki, z jakiej policjanci kontaktują się z osobami przebywającymi w kwarantannie lub izolacji napisali: „W dniu dzisiejszym kończymy okres kwarantanny. Piszemy do Pana, bo chcieliśmy podziękować za Pana pracę i wyrozumiałość. Było nam miło kiedy pytaliście o nasze zdrowie oraz czy potrzebujemy pomocy. Chętnie biegliśmy do okna, żeby Panu pomachać, bo doceniamy i szanujemy Pana ciężką pracę. Dziękujemy. Wierzymy, że w przyszłości nie będzie chorób ani przemocy. Obiecuje nam to Bóg. Jeszcze raz dziękujemy, życzymy miłego dnia”.

– Za te miłe gesty bardzo dziękujemy! – mówi mł. asp. Tomasz Łopiński.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.