Nieskategoryzowane

DZIECI Z PÓŁKOLONII W KOMENDZIE

Dzieci, uczestniczące w półkoloniach w bibliotece w Żurominie, odwiedziły miejscową Komendę Policji. Miały okazję dowiedzieć się, jak pracują policjanci różnych pionów oraz zwiedzić pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Spotkanie było przede wszystkim okazją do tego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji, jak je bezpiecznie spędzać, zwłaszcza nad wodą oraz jak zachować się w stosunku do osób obcych. Najmłodsi zwiedzili pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz mogli przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Dzieci mogły przymierzyć kamizelki ochronne, kaski oraz zobaczyć z bliska sprzęt wykorzystywany przez policjantów do zabezpieczeń imprez masowych.

Jak informuje w zastępstwie rzecznika prasowego mł. asp. Monika Ejnik, dzieci miały również okazję wsiąść do radiowozu i zobaczyć wyposażenie używane przez policjantów podczas codziennej służby. Spotkanie było doskonałą okazją do utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji, a przypominać im o tym będą rozdane broszury dotyczące zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Ponadto, dzieci otrzymały od policjantów słodkie upominki.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.