Informacje

Dziedzictwo kulinarne Mazowsza w obiektywie

Nadziewana kaczka, krupnik z kaszy jaglanej, chłodnik mazowiecki, przecieraki, racuchy rogate czy sójka pogorzelska – znów zagoszczą na zdjęciach Mazowszan. Miłośnicy fotografii, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogą wziąć udział w Mazowieckim Konkursie Fotografii Kulinarnej. W tym roku pula nagród to 40 tys. zł. Termin nadsyłania zdjęć mija 5 marca br.

Konkurs Fotografii Kulinarnej ma m.in. promować dziedzictwo kulinarne Mazowsza. W tegorocznej edycji pula środków przeznaczonych na nagrody rzeczowe za zajęcie I, II i III miejsca wynosi łącznie 40 tys. złotych. Uczestnicy mogą także liczyć na nagrody specjalne oraz wyróżnienia. Przy ocenie prac komisja będzie brać pod uwagę walory artystyczne fotografii, pomysłowość przedstawienia produktu, poprawność techniczną, kompozycję, ale także spójność z tradycją i kulturą Mazowsza. Jak podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego, Mazowsze to region, na terenie którego  od wieków przenikają się różne kultury. – Podobnie jest z mazowiecką kuchnią, która łączy w sobie smaki i potrawy wielu tradycji kulinarnych. Organizowany przez samorząd Mazowsza konkurs fotograficzny pozwala nie tylko lepiej poznać specjały kulinarne naszego regionu, ale też sprzyja budowaniu tożsamości regionalnej. Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w nim.

Kto może wziąć udział?

Konkurs skierowany jest do osób mieszkających na Mazowszu. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych uczestnika.

Zdjęcia można przesyłać w dwóch  kategoriach:

  • „Produkty nagrodzone Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego”. W tej kategorii można zgłosić dowolną fotograficzną interpretację przedstawienia potrawy, produktu lub napoju, który został nagrodzony Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Zgłoszenia do konkursu

Zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem konkursu należy przesłać do 5 marca 2024 r. drogą elektroniczną na adres fotografiakulinarna@mazovia.pl lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich

ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa

ePUAP: /umwm/SkrytkaESP

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: https://mazovia.pl/pl/konkursy/mazowiecki-konkurs-fotografii-kulinarnej-1.html

Marta Milewska

Rzecznik Prasowa

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.