Sport

“DZIĘGIEL” ZNÓW W CZOŁÓWCE STRZELCÓW BIEŻUŃSKIEJ DRUŻYNY

Zakończyła się runda jesienna. Czas na podsumowanie najlepszych ligowych strzelców. Do nich wciąż zalicza się piłkarz Wkry Bieżuń Michał Dzięgielewski.
Michał Dzięgielewski jest czołowym strzelcem ligi
fot. MO

Runda jesienna sezonu 2020/2021 w KEZZA Lidze Okręgowej zakończona. Wkra Bieżuń na półmetku ligowych zmagań uplasowała się na siódmej pozycji. Gracze Roberta Piotrowskiego w piętnastu spotkaniach zdobyli trzydzieści siedem bramek. To daje średnią 2,46 bramki na mecz. Tylko w dwóch ligowych spotkaniach gracze Wkry nie trafili do siatki – były to mecze z MKS-em Ciechanów (na własnym boisku) i Narwią Ostrołęka (wyjazd).

Bieżunianie dzięki temu należą do grupy jednych z najskuteczniejszych zespołów w rozgrywkach. Najlepsze ekipy to Żbik Nasielsk (52 bramki) i Narew Ostrołęka (50 bramek). Tuż za nimi plasują się Korona Szydłowo i Wkra Bieżuń.

Kto w zespole bieżuńskiej Wkry odpowiada za zdobywanie bramek? To ofensywne trio – Michał Dzięgielewski, Maciej Watkowski i Daniel Ziółkowski.  Tylko oni zdobyli dla swojej drużyny aż 31 bramek. Najskuteczniejszy w tym gronie jest Dzięgielewski. Z trzynastoma trafieniami jest trzecim strzelcem w lidze. Jedenaście bramek zdobył Watkowski, Ziółkowski pokonał bramkarzy rywali siedem razy.

OM

Strzelcy bramek dla Wkry: Michał Dzięgielewski – 13 bramek, Maciej Watkowski – 11 bramek, Daniel Ziółkowski – 7 bramek, Marcin Rokicki, Sebastian Przybyszewski, Zbigniew Kalinowski, Michał Malinowski, Karol Budzich, Artur Krajewski – po 1 bramce

Czołówka klasyfikacji strzelców Ligi Okręgowej

1. Przemysław Olesiński – 25 bramek (Narew Ostrołęka)

2. Mateusz Bramowicz – 25 bramek (Żbik Nasielsk)

3. Michał Dzięgielewski – 13 bramek (Wkra Bieżuń)

4. Kamil Głowacki – 13 bramek (Korona Szydłowo)

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.