Na sygnale

Dzielnicowi ustalili sprawców kradzieży z włamaniem

Dwóch mężczyzn włamało się do budynku gospodarczego niezamieszkałej działki na terenie jednej z posesji w gminie Lutocin. Ich łupem padły narzędzia gospodarcze, ogrodnicze i elektryczne. Dociekliwość dzielnicowych doprowadziła do zatrzymania mężczyzn. Teraz odpowiedzą za kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (16 czerwca br.) żuromińskich policjantów powiadomił właściciel niezamieszkałej działki w gminie Lutocin. Okazało się, że do budynku gospodarczego włamali się nieznani wówczas sprawcy. Wartość strat właściciel wycenił na kwotę 4800 złotych. Wizerunek wychodzących z posesji złodziei wraz z łupami zarejestrowała foto pułapka. Był to ważny dowód w sprawie. Sprawę przydzielono policjantom z posterunku policji w Bieżuniu.

We wtorek (18.06) dzielnicowi graniczących ze sobą rejonów (mł. asp. Mariusz Wawszczak i sierż. szt. Krzysztof Pydyn) wspólnie ustalali, kto mógłby takiego zdarzenia dokonać. Dociekliwość dzielnicowych doprowadziła do pozyskania informacji i wytypowania osoby uchwyconych przez foto pułapkę. Jeszcze tego samego dnia pierwszy z mężczyzn podejrzewany o kradzież z włamaniem został zatrzymany przez patrol dzielnicowych przed sklepem w jednej z miejscowości w gminie Lutocin. Chwilę później dzielnicowy sierż. szt. Krzysztof Pydyn ustalił drugiego sprawcę przestępstwa, który został zatrzymany przez inny patrol z Bieżunia w miejscu zamieszkania. Obaj mężczyźni nie kryli zaskoczenia działaniem policji. Z uwagi na stan nietrzeźwości zostali umieszczeni w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, a następnie wyjaśnienia sprawy.

Następnego dnia po południu 55 i 30-latek zostali przesłuchani. Mieszkańcy powiatu żuromińskiego przyznali się do zarzucanych im czynów. Obaj poddali się dobrowolnie karze wyznaczonej przez prokuratora tj. 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

Policjantom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.