Informacje

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W SIEMIĄTKOWIE

Siemiątkowskie przedszkolaki miały swoje święto, tak jak wszystkie inne. 20 września w swoim przedszkolu świętowały Dzień Przedszkolaka. Były zabawy i konkursy a zaproszeni goście przeczytali dzieciom bajkę.

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”. 20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci, ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Siemiątkowie obchodziły ten dzień bardzo hucznie. Jak informują naszą redakcję ich wychowawczynie i opiekunki, w tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez panie wychowania przedszkolnego. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

– O naszych przedszkolakach i ich święcie pamiętali przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego Mirosław Różański i dyrektor ZS w Siemiątkowie Iwona Grabowska. Goście przeczytali dzieciom, opowiadanie pt.”Technikoludek idzie do przedszkola”. Jego przygody bardzo się dzieciom podobały. – Wszystkim przedszkolakom życzymy: zdrowia, miłości, szczęścia, zabawy, przyjaciół, akceptacji i uśmiechu – mówią opiekunki siemiątkowskich przedszkolaków.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.