Edukacja Informacje

DZIEŃ ZIEMNIAKA W PRZEDSZKOLU

Dzień Ziemniaka to już coroczna tradycja w Przedszkolu Samorządowym w Siemiątkowie. Dzieci w tym dniu poznają, jak to się stało, że na naszych stołach pojawił się ziemniak, w jaki sposób przygotowujemy dania z ziemniaka. Dzieci poznały budowę ziemniaka. Niestety, pogoda spłatała tego dnia psikusa i nie można bylo zorganizować ziemniaczanego dnia na dworze. Zabawę przeniesiono do sal przedszkolnych.

– Wszystkie dzieci miały okazję zasmakować ziemniaczanych potraw przygotowanych przez Panie kucharki na obiad – była to zupa ziemniaczana oraz pyzy ziemniaczane. Rodzice zadbali o dzieci i przygotowali poczęstunek w postaci frytek. Pani Irena Nowicka, wiceprzewodnicząca z Koła Gospodyń Wiejskich w Siemiątkowie, przeprowadziła krótka pogadankę z dziećmi dotyczącą przygotowywania potraw z ziemniaka, potocznie zwanego kartoflem – informuje nas Beata Jaraczewska z siemiątkowskiego przedszkola.

Pani Irenka także promowała czytelnictwo, czytając dzieciom historię o ziemniaku i wiersze o tematyce warzywnej. Dzieci przeliczały, klasyfikowały oraz wykonywały pracę plastyczne, a także… wykopywały ziemniaki.

AO

Fot. przedszkole

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.