Informacje

DZIURY, USZKODZONE PLACE ZABAW I BRAK PARKINGU

Nie za stołem a w terenie odbyło się ostatnie posiedzenie komisji bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Żurominie. Wniosków po nim było sporo.
Zakorkowana ul. ks. Staniaszki
fot. Materiały komisji

Radni miejskiej komisji bezpieczeństwa wizytowali miasto i gminę. Skupili się na przeglądzie parków, placów zabaw, gdzie często bawią się dzieci, a także obiektów sportowych pod kątem ich bezpieczeństwa dla użytkowników. Obiektem ich zainteresowania były też chodniki i ulice, te również pod kątem bezpieczeństwa. Po wizytacji w terenie, która miała miejsce 8 września, wnioski spisano i skierowano do burmistrz Anety Goliat.

Jak czytamy we wniosku, do najważniejszych zadań zleconych burmistrz do wykonania, zaliczają się m.in. naprawa nawierzchni ulic w Chamsku (m.in. na ul. Parkowej czy Szkolnej) czy w Dębsku. Radni sugerują naprawę nawierzchni wiodącej do Przedszkola Nr 1 w Żurominie, uszkodzeń na placach zabaw w Poniatowie i przy Szkole Podstawowej w Chamsku. Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żurominie z kolei radni widzą potrzebę utworzenia parkingu. Miałby on powstać od strony ul. Ks. Staniaszko. Ta osiedlowa uliczka jest bardzo często uczęszczana, odkąd powstał tam miejski żłobek. Trzy miejsca parkingowe bezpośrednio przy placówce opieki nad dziećmi niestety nie wystarczają. Dziś do żłobka przywożonych jest 50 maluchów, więc droga często jest nieprzejezdna, co sprawia zwłaszcza kłopot mieszkającym tam żurominianom, którzy nie mogą nawet wyjechać z posesji, bo tworzą się korki, zwłaszcza rano.

Jednym z wniosków po tej komisji jest również apel o ustawienie klombów lub słupków uniemożliwiających wjazd samochodów na chodnik przy ul. Wyzwolenia na wysokości jednej z restauracji na głównym skrzyżowaniu ul. Lidzbarskiej i Wyzwolenia.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.