Informacje

E-BOOKI W LUTOCIŃSKIEJ BIBLIOTECE

W lutocińskiej bibliotece wraz z początkiem września uruchomiono nową ofertę dla czytelników. Placówka udostępnia czytelnikom e-booki. Można je czytać na komputerach, tabletach, komórkach.
fot.EB

– Legimi to tysiące ebooków do czytania za darmo na czytnikach, tabletach i smartfonach. Gminna Biblioteka Publiczna w Lutocinie weszła w skład Mazowieckiego Konsorcjum Legimi. Od 1 września udostępniamy swoim czytelnikom kody do bezpłatnego wypożyczania e-booków, dostępnych w serwisie Legimi – informuje nasza redakcję dyrektor placówki Edyta Budzich.

Użytkownik, który chce czytać e-booki, musi zgłosić się do lutocińskiej placówki, gdzie otrzyma kod z miesięcznym okresem ważności. Co trzeba zrobić, żeby uzyskać dostęp do zasobu Legimi? Edyta Budzich wyjaśnia: – To proste. Trzeba posiadać ważną kartę biblioteki, przyjść i odebrać darmowy kod dostępu, a następnie aktywować go w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa. Trzeba następnie założyć konto w serwisie Legimi na stronie www.legimi.pl, podać tam otrzymany w bibliotece kod dostępu, a następnie wybrać szukaną pozycję książkową.

Książki można czytać na wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer. 

– Serdecznie zachęcamy do skorzystania z nowej oferty naszej biblioteki. W zróżnicowanej ofercie odpowiednie dla siebie tytuły znajdzie każdy- zarówno miłośnik prozy, jak i poezji; wielbiciel literatury polskiej i zagranicznej, fikcjonalnej i faktu oraz naukowej. Zadowoleni będą sięgający po nowości, ale również ci, którzy wolą wybrać klasykę – kończy Edyta Budzich.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.