Edukacja

EDUKACJA PRZED FERIAMI

W trosce o bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych żuromińscy policjanci prowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą. W ramach działań pn. „Bezpieczne ferie 2023” funkcjonariusze radzili, jak bezpiecznie spędzać czas wolny od nauki oraz wskazywali, jakich miejsc należy unikać podczas korzystania z zimowych atrakcji.

Przed feriami w województwie mazowieckim żuromińscy policjanci spotykali się z dziećmi, młodzieżą oraz gronem pedagogicznym. Mundurowi przypominali o bezpiecznych zachowaniach podczas zimowych zabaw i przestrzegali przed czyhającymi niebezpieczeństwami. – Podczas takich spotkań policjanci edukują najmłodszych i radzą jak się bawić bezpiecznie. Podczas spotkań przypominamy dzieciom o zasadach ograniczonego zaufania, względem osób nieznajomych. W trakcie prelekcji dzieci dowiedziały się również jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji oraz gdzie szukać pomocy. Ponadto, najmłodsi utrwalili ważne numery alarmowe wykorzystywane w sytuacjach zagrożenia -informuje rzecznik policji asp. Tomasz Łopiński.

Przy okazji spotkania żuromińscy mundurowi zachęcali wszystkie dzieci i młodzież do 16 roku życia do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pn. „Śnieżny dekalog”.

Prewencyjne działania pn. „Bezpieczne ferie 2023” będą prowadzone przez całe ferie zimowe. Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży poprzez organizowanie spotkań i pogadanek w miejscach zorganizowanego wypoczynku na terenie powiatu żuromińskiego.

ao

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.