Informacje

EKSPERYMENTY I EKOLOGIA

W szkole w Lutocinie zanim jeszcze uczniowie najmłodszych klas rozpoczęli naukę zdalną zrealizowano dla nich ciekawe zajęcia z ekologii i eksperymenty.
fot. ZS

– Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna, dlatego dobre nawyki ekologiczne należy dzieciom wpajać już od najmłodszych lat. W związku z tym uczniowie klasy Ib wzięli udział w projekcie i jednocześnie konkursie zorganizowanym przez „Biedronkę”, w którym mogli dowiedzieć się więcej o żywiołach, które nas otaczają i z nimi poeksperymentować. 27 października po raz pierwszy odwiedzili nas biedronkowi bohaterowie z „Gangu Fajniaków”. Tego dnia tematem zajęć był ogień – czytamy w szkolnej relacji z wydarzenia.

Pod okiem dorosłych uczniowie wykonywali proste eksperymenty, np. gasili świeczkę poprzez odcięcie dopływu tlenu, gasili świeczki wytworzonym z octu i sody dwutlenkiem węgla. Na koniec uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie prace plastyczne nt. „Ogień – mój przyjaciel czy wróg”.

Kolejne spotkanie z „Fajniakami” dotyczyło powietrza. Na początku została przeprowadzona zabawa, w której uczniowie zostali poproszeni o zatknięcie nosa i zamknięcie ust na kilkanaście sekund. To pozwoliło im szybko zorientować się, że nie możemy oddychać czyli nie jesteśmy w stanie żyć bez powietrza. Po odczytaniu opowiadania o przygodach „Fajniakow” i rozmowie na temat opowiadania odbyły się doświadczenia, m.in. dmuchanie balonu, dmuchanie wody przez słomkę. Następnie przyszedł czas na zabawę i poznawanie właściwości powietrza. Na zakończenie zajęć uczniowie sprawdzili, czy da się malować powietrzem. Powstały „wybuchowe” prace plastyczne z wykorzystaniem słomek.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.