FATALNY POCZĄTEK ŻUROMINA

Nie tak wyobrażali sobie piłkarze, działacze, a przede wszystkim kibice start nowego sezonu IV ligi. Wkra Żuromin w drugiej kolejce poniosła drugą, wysoką porażkę i nie zdobyła gola. Bzura strzeliła 4 bramki.
Piłkarze Wkry stracili bramkę po stalym fragmencie gry

Żuromińska Wkra nie tak miała rozpocząć sezon 2020/2021. Spotkanie w sobotnie przedpołudnie, podobnie jak pierwsza kolejka, również nie przyniosło punktów. Co więcej, żurominianie zagrali zdecydowanie gorzej niż w pierwszym spotkaniu. Rywal nie był na tyle silny, by nie myśleć o punktach, ale był przede wszystkim skuteczniejszy.

Już w trzeciej minucie Bzura objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego minęło wszystkich zawodników Wkry i trafiło do ustawionego na 11 metrze Michała Kowalskiego. Ten nie zastanawiał się długo co zrobić. Uderzył na bramkę i wyprowadził zespół na prowadzenie. Wkra mogła doprowadzić do wyrównania po strzale Tomasza Kamińskiego. Niestety, piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Wkra choć chciała nadrobić straty to nie potrafiła pokonać golkipera gości, a w defensywie dała się zaskoczyć. Wprowadzony w drugiej połowie Marcin Rosa w 63 minucie podwyższył wynik rywalizacji. Szkoleniowiec Wkry Maciej Grzybowski zdecydował się na zmiany, chciał zagrać  ofensywnie, by odrobić straty, ale nic z tego nie wynikało.

W 90 minucie Bzura miała już trzy gole przewagi. Jeden z obrońców Wkry chciał zablokować dośrodkowanie, ale piłka trafiła w jego rękę. Arbiter nie miał wątpliwości. Wskazał na rzut karny, który na bramkę zamienił Adam Zając.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem Wkra nadziała się również na kontratak. Bzura wykorzystała sytuację, kompletnie zgubiła żuromińską defensywę i wbiła czwartą bramkę ustalając wynik końcowy. Drugiego gola w tym meczu zdobył Marcin Rosa.

Szansa na pierwsze punkty będzie już w sobotę. W weekend Wkra zmierzy się z trzecim z beniaminków. Żurominianie pojadą do Sierpca, by tam zagrać się z miejscowym Kasztelanem. Początek rywalizacji 15 sierpnia o godzinie 17:00.

Wkra Żuromin – Bzura Chodaków 0:4 (0:0)
Bramki: Kowalski 3 min., Rosa 63, 90+5 min., Zając 90
Wkra: Ambrochowicz – Kowalczyk (Kosiński) Żelazny, Bieńkowski, Barski – B.Narewski, Kamiński, J.Karolewski (Stopczyński) B.Śmigrodzki – Nowacki (Poniewski), Skolmowski (Laskowski)

Świt Staroźreby – KS CK Troszyn                 3:2
Żyrardowianka Żyrardów – Wisła II Płock    2:2
Wkra Żuromin – Bzura Chodaków                0:4
Nadnarwianka Pułtusk – Hutnik Warszawa   0:4
Makowianka Maków Maz. – Huragan Wołomin       2:2