Informacje

FERIE W BIBLIOTECE PEŁNE ATRAKCJI

Nie tylko na Orliku, ale również w Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie w czasie ferii odbywały się zajęcia dla dzieci.

Zimowe zajęcia w bibliotece odbyły się 4, 7 i 8 lutego. W te dni dzieci, które przyszły do placówki nie narzekały na nudę. – Oglądaliśmy zimową bajkę, edukacyjny filmik i rozwiązaliśmy krzyżówkę. Rozmawialiśmy o sposobie spędzania ferii – relacjonują nam panie bibliotekarki. Potem dzieci mierzyły się z wykreślanką i układaniem puzzli, z czym poradziły sobie bardzo dobrze.

Sporo radości sprawiła dzieciom gra na dywanie interaktywnym. To zabawa, która przede wszystkim łączy naukę z zabawą.

8 lutego w bibliotece odbyły się zajęcia, podczas których gościła Anna Czaplejewicz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żurominie. Pni Ania przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w okresie zimowym. Następnie dzieci przeczytały fragment książki o Muminku i święcie lodu oraz szukały na kartkach bohaterów z książki i przyczepiały w odpowiednim miejscu na tablicy.

Podczas ferii dzieci mogły też wykazać się zdolnościami malarskimi. Powstały: sowy, igloo z pingwinem i obrazek zimowy, który można powiesić na ścianę. Na pewno czas spędzony na zajęciach w placówce uważają za udany.

AO

Fot. PMBP

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.