Informacje

FERIE W ŻCK, NA ORLIKU I W BIBLIOTECE

Miejskie instytucje dla dzieci – Orlik, Biblioteka i Żuromińskie Centrum Kultury zaplanowały na ferie zajęcia dla dzieci. Oferta jest różnorodna i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

We wtorek 20-osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami z Orlika wyjechała na narty na stok do Lubstynka za Lubawę. W planach była zabawa na śniegu, gry i zabawy sprawnościowe oraz, a może przede wszystkim – nauka jazdy na nartach. Na środę z kolei zaplanowano wyjazd do Mszczonowa do parku wodnego. To miejsce jest bardzo lubiane przez nasze dzieci, więc kiedy tylko Orlik organizuje tam wyjazd, chętnych jest bardzo dużo. Na środowy wyjazd zapisało się ponad 40 osób. – Mamy dzieci i młodzież nie tylko z miasta, ale i w miejscowości wiejskich – mówi Tomasz Siemiątkowski z Orlika.

– Czekamy na śnieg u nas, bo mamy w planach kulig albo na Wersalu, albo w Kiełpinach. Na razie jest to pod znakiem zapytania – dodaje animator sportu. Jeśli kulig się nie uda, zaplanowano wyjazd na basen do Rypina i zabawę w kręgielni oraz posiłek w Mc’Donaldzie.

Przyszłotygodniowe zajęcia też zależeć będą od pogody. Do kuligu potrzebny jest śnieg. Aktualny będzie też wyjazd na basen. – A może młodzież coś wymyśli. Chętnych na zajęcia mamy – mówi Siemiątkowski.

Z kolei w Żuromińskim Centrum Kultury w poniedziałek 31 stycznia odbyły się już zajęcia plastyczne. Na środę 2 lutego zaplanowano seans filmowy dla dzieci, podobnie jak na piątek 11 lutego (w godz. 10.00-14.00). Z kolei w piątek 4 lutego dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach w pracowni malarskiej.

W poniedziałek 7 lutego dzieci będą się uczuły szyć, zaplanowano warsztaty krawieckie (w godz. 10-.00-14.00), zaś na środę 9 lutego – warsztaty plastyczne. W zajęciach może wziąć udział ograniczona ilość dzieci, a odbywać się one będą w reżimie sanitarnym (trzeba zasłaniać usta i nos).

W Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej pierwsze spotkanie już w piątek 4 lutego. Kolejne spotkania zaplanowano na 7-9 lutego i 11 lutego. Wszystkie odbywać się będą w godzinach od 10.00 do 12.00.

Panie bibliotekarki przygotowały dla chętnych rebusy, będzie rozwiązywanie sudoku i krzyżówek. Nie może zabraknąć warsztatów plastycznych, gier na dywanie interaktywnym i zajęć literacko-plastycznych dla dzieci w wieku 5-11 lat.

Na zajęcia trzeba się zapisać. Ilość miejsc ograniczona.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.