Sport

FINAL FOUR W IV LIDZE I OKRĘGÓWCE?

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął uchwałę o zakończeniu sezonu 2019/2020 w niższych ligach. To nie oznacza, że piłkarze nie wybiegną na boiska. MZPN jako jedyny wyłamał się z wcześniejszych ustaleń prezesów związków wojewódzkich.
W meczach rundy rewanżowej mają wystąpić m.in. gracze Huraganu Wołomin. Na zdjęciu podczas meczu w Żurominie
Autor zdjęcia: MO

Zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zmienił uchwałę Prezydium MZPN odnośnie awansów i spadków w sezonie 2019/2020. Decyzja zarządu wywołała sporo kontrowersji.
– Generalnie zadecydowano o zakończeniu rozgrywek prowadzonych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w stanie, jakim zastał je wybuch epidemii koronawirusa. Podstawą klasyfikacji jest stan wg. tabel rozgrywkowych wszystkich lig i klas rozgrywkowych po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020, zweryfikowanych przez właściwą Komisję Gier – tłumaczy rzecznik MZPN Jacek Sowa.
To jednak nie oznacza, że zakończył się sezon dla czołowych zespołów IV ligi i Ligi Okręgowej. Okazuje się, że po cztery zespoły z każdej z tych lig mogą wrócić na boisko. Tak zdecydował zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wyłamując się tym samym z wcześniejszych ustaleń prezesów związków wojewódzkich o zakończeniu rywalizacji w niższych ligach.
Mecze rewanżowe między czterema najlepszymi drużynami poszczególnych klas rozgrywkowych (IV liga i LO) mają zadecydować o tym, kto awansuje do wyższej ligi. Odbędzie się to, jak czytamy w uchwale zarządu MZPN, w zgodzie z rozporządzeniami władz państwowych w kwestii wznowienia rywalizacji sportowej na boiskach.
– Jeśli takowe zapadną, aktualnie najlepsze cztery zespoły grup czwartoligowych i lig okręgowych rozegrają między sobą zaległe z rundy wiosennej mecze rewanżowe, z których dorobek punktowy zostanie doliczony do dotychczasowego bilansu – tłumaczy MZPN.
Wyznaczono już nawet terminy rewanżowych pojedynków. Spotkania mają odbyć się 10, 13 oraz 17 czerwca.
W przypadku, kiedy rozegranie spotkań nie będzie możliwe decydować będzie o awansie tabela po rundzie jesiennej.
Do IV ligi awansują wtedy dwie najlepsze drużyny z Ligi Okręgowej.
W przypadku wyłonienia beniaminka III ligi konieczny będzie dodatkowy mecz na neutralnym terenie pomiędzy mistrzami IV ligi północnej i południowej. Decydować będzie jedno spotkanie.
Zgodnie z uchwałą MZPN na obecną chwilę mistrzem grupy północnej jest Drukarz Warszawa, a południowej… Błonianka Błonie. O kolejności w grupie południowej, zgodnie z decyzjami 26 maja, decyduje bilans bramek.
Olgierd Markowski

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.