Sport

FINAŁ MAZOWSZA KADETEK NIE DLA MŁODZICZEK Z LUBOWIDZA

Młodziczki MOS Wola Victoria Lubowidz były o krok od awansu do finału Mistrzostw Mazowsza kadetek. W decydującym dwumeczu musiały uznać wyższość rywalek.

Młodziczki MOS WOLA Victoria Lubowidz w tym sezonie przeszły jak burza z II ligi do pierwszej w kategorii kadetek. Z sukcesem przebrnęły fazę play-off. Dotarły do decydującego starcia, które miało otworzyć im drogę po medal na Mazowszu w starszej kategorii wiekowej.

Piękna droga młodych zawodniczek prowadzonych przez Radosława Krukowskiego i Artura Kubkowskiego zakończyła się na starciu z zawodniczkami klubu MOS Wola Warszawa.

Z bratobójczego pojedynku zwycięsko wyszły starsze warszawianki.

W pierwszym spotkaniu do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż pięciu setów. Dziewczęta z Lubowidza rozpoczęły znakomicie wygrywając inauguracyjną partię do 11 punktów. W drugiej uległy do 18. Kolejne sety były już bardzo wyrównane. Ostatecznie to dziewczęta trenerów Kubkowskiego i Krukowskiego wygrały spotkanie. Rewanż należał już do starszych koleżanek z MOS Wola Warszawa. Pojedynek trwał tylko trzy sety, a starsze koleżanki zdecydowanie udowodniły, że to im należy się gra w finałowym turnieju.

Należy docenić to, co zrobiły dziewczęta w starszej kategorii wiekowej. Walka jak równy z równym ze starszymi koleżankami potwierdza tylko ich sportowy poziom i duży potencjał.

Dziewczętom została walka o Mistrzostwo Mazowsza w ich nominalnej kategorii, czyli w młodziczkach. Turniej finałowy, do którego dziewczęta uzyskały awans z pierwszej pozycji odbędzie się w Nadarzynie w pierwszy weekend marca. Zespół MOS Wola Victoria Lubowidz jest tam kandydatem do złotego medalu.

OM

Wyniki:

MOS Wola Victoria Lubowidz – UMKS MOS Wola 3:2 (25:11, 18:25, 26:24, 23:25, 15:13)

UMKS MOS Wola – MOS Wola Victoria Lubowidz 3:0 (25:18, 25:22, 25:15)

MOS WOLA Victoria Lubowidz: J.Bartosiewicz, Kiszelewska, Wyszkowska, Jackiewicz, A.Bartoszewicz, Czajkowska, Daca, Wydmańska, Buczyńska, Zielińska, Jaroń, Gajewska, Serdak (L), Salbert (L)

Trenerzy: R.Krukowski, A.Kubkowski, B.Bartosiewicz

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.