Sport

FUTSALOWE MISTRZOSTWA BIEŻUNIA DLA PYTONÓW

Futsalowe Mistrzostwa 2021 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń już za nami. O tytuł walczyło 10 drużyn. Wiemy, kto cieszył się ze zwycięstwa.
Zespół Pytonów wygrał turniej w Bieżuniu Fot. Rafał Białoskurski

To było znakomite piłkarskie przedsięwzięcie. Ponad 100 zawodników w Bieżuńskiej Hali Sportowej, dzięki stowarzyszeniu Glinki Cup, burmistrzowi Bieżunia Andrzejowi Szymańskiemu i kierownikowi hali Danielowi Liszewskiemu rywalizowało w turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń.

Turniej rozgrywany był systemem grupowym. W grupie A rywalizowały zespoły – Chamsk, Kąsające Prababcie, Start Lutocin, Pytony oraz ZSS Zawidz. Rywalizacja w tej grupie była bardzo zacięta. Wszystkie pojedynki wygrał zespół Pytonów (w skład zespołu wchodzili zawodnicy trzech klubów z regionu – Wkra Bieżuń, Wkra Radzanów, Wkra Żuromin) i to on z kompletem punktów awansował do półfinałów. Za ich plecami uplasował się Start Lutocin wyprzedzając w walce o awans Kąsające Prababcie. W grupie B rywalizowały Zgliczyn-Witowy, Sławęcin, Harnaś Team, Boruta Kuczbork oraz Zbieraninka. W tej grupie pierwszy z wymienionych zespołów zakończył rywalizację z kompletem punktów. Znakomicie radzili sobie także gracze Boruty Kuczbork. „Boruciarze” dopiero w ostatnim meczu grupowym ponieśli porażkę ze zwycięzcą grupy, co oznaczało wyjście z drugiego miejsca.

W półfinałach lepsi okazali się zwycięzcy grup i to oni stworzyli finałowe widowisko. W finale o zwycięstwie przesądziła tylko jedna bramka. Pytony (po strzale Damiana Szpindy) mogły cieszyć się z triumfu. Na trzecim miejscu uplasował się Start Lutocin wygrywając z Borutą Kuczbork. Najlepszym strzelcem był Kamil Skolmowski, a bramkarzem Artur Krajewski. Obaj gracze to reprezentanci Pytonów.

OM

Czołowa klasyfikacja

  1. Pytony
  2. Zgliczyn Witowy
  3. Start Lutocin
  4. Boruta Kuczbork

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.